Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İZEV Vakfı’nın farkındalık haftası bugün başlıyor
İZEV Vakfı’nın farkındalık haftası bugün başlıyor
'Sanat ve Biz' ve 'Hayvanlar ve Biz' sergileriyle farklı çalışmalara imza atan, Roger Waters'ın dünyaca ünlü parçası olan ‘Another Brick in The Wall’ parçasını hediye etmesiyle herkesin hayalini gerçekleştiren İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV), 1-9 Aralık tarihleri arasında farklı bir farkındalık haftasına imza atıyor.
Yaşam 1 Aralık 2018 - 12:35

Roger Waters’ın hediye ettiği ‘Another Brick in The Wall' parçasını Yaşam Hakkı – Duvar olarak yeniden düzenleyen ve büyük ses getiren İZEV, bu videonun 10 milyon kişi tarafından izlenmesi halinde bir Yaşam Köyü kuracak. Bu hedefinin yanında farklı çalışmalara imza atan vakıf, yeni sergi konseptiyle ilgi çekmeye devam ediyor.

Vakıf Genel Sekreteri Merve Kılıç ve Projenin Yaratıcısı Hakan Kural, engellilere destek için yapılan kermesler, atölye ürünü satma çabaları ve alışılagelmiş sergileme teknikleriyle bu bireylere toplum algısında daima yardıma muhtaç bir konumlanma yarattığını ifade ediyor. İZEV’in ajitasyona daima karşı olduğunu da belirten proje yöneticileri, buna tam bir karşı duruş amacıyla bir hafta veya 10 günlük özel içerikler hazırlandığını söylüyor. Down sendormlu, otizmli, mental geriliği bulunan bireyler etkinliklerin tüm aşamalarında aktif olduğu, hal böyle olunca ilginin de etkinin de katılımın da yüksek olduğu belirtiliyor.

SERGİLER, SÖYLEŞİLER, İMZA GÜNLERİ…

izev-farkindalik-haftasi

1-9 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikler bütünü “İZEV İstinye Park Farkındalık Haftası” olarak toplumla buluşacak.

Kültür, sanat ve kişisel gelişim ögeleri, merkezinde engelli ve öteki kavramını barındıran temalarla birleştirilerek 9 günlük dopdolu bir organizasyon takvimi hazırlandı. Bu çalışmada zihinsel engelli bireylerin katkısı da büyük.

İZEV Vakfı' nın desteklediği gençlerin yer aldığı 2 sergi serisi olan Sanat ve Biz ve Hayvanlar ve Biz sergileri de 9 gün boyunca alanda gezilebilecek. İstinye Park, Destek Medya Grubu ve Sanata Evet Platformu'nın katkılarıyla gerçekleşecek olan Farkındalık Haftası'nın içeriği şöyle:

1 Aralık Cumartesi, Limoneta ile Ritm Terapi
2 Aralık Pazar, Yoganda ile Nefes Terapi
3 Aralık Pazartesi, Metin Hara ile İmza Günü
Tamer Levent ile Söyleşi
Duvar Boyama Etkinliği Işık Üniversitesi öğrencileri ile
4 Aralık Salı, Sevgi Zinciri, Sevinç Koleji öğrencileri ile
8 Aralık Cumartesi, Girya Akademi ile Metafor Duvar Kırma etkinliği
9 Aralık Pazar, Gözde Erdoğan ile İmza Günü