İzmir’de havuzlar doldu taştı

İzmir'de hava sıcaklığı 39 dereceye çıkınca serinlemek isteyenler havuzları doldurdu.

İzmir’de havuzlar doldu taştı

Türkiye’de düşürülen Rus uçağı ve Ramazan’ın gelmesiyle sekteye uğrayan turist sayısı, Ramazan’ın bitimi ve Rusya ile ilişkilerin düzelmesiyle yeniden canlandı.

Türkiye’de sıcaklara dayanamayan halk çareyi havuzlarda ve denizde arıyor. Ülkenin en sıcak yerlerinden biri olan Ege Bölgesi’nde sıcaktan bunalan İzmirliler, havuza koştu. Kimi havuz içinde soğuk suyun aktığı hortumla serinledi, kimi ağaç altındaki gölgelikleri tercih etti. Ancak, yüzlerce kişinin bot üzerine oturup yükselip alçalan dalgalarla eğlenmesi sırasında ‘İğne atılsa suya düşmeyecek’ deyimini anlatan görüntü oluştu. İnsanlar havuzun tamamını kaplarken suyun görünmemesi nedeniyle ‘İnsan havuzu” benzetmesi yapıldı. Balçova’daki Aquapark’ta güneşin yakıcı etkisi bir ölçüde böyle hafifletildi.

EN YAKIN YERLERE KAÇIŞ

Tatil beldelerinin canlanmasının yanı sıra, hafta sonu bir gün tatili olanlar ise çareyi yakın yerlere gitmekte buluyor. İstanbul’da Anadolu Yakası’nda oturanlar Şile-Ağva hattını seçerken; Avrupa Yakası yerlileri Tekirdağ, Silivri gibi yakın tatil beldelerini seçiyor.

sile

Hafta sonları Şile plajları dolup taşıyor.

bodrum

Bodrum plajları canlanmaya başladı. Sıcaktan bunalanlar plajlara akın ediyor.

cesme

Son dönemin yükselen tatil beldesi çeşme ise en kalabalık noktalardan biri…