Sözcü Plus Giriş

İzmir’de corona sessizliği

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Üçüncü zirvesini yaşıyor" dediği İzmir'de, vatandaşlar cumartesi günü güzel havaya rağmen evde kalmayı tercih etti.

Güncellenme: 15:03, 28/11/2020
İzmir’de corona sessizliği

Ege Denizi’nde 30 Ekim’deki 6.9 büyüklüğündeki depremden önce, corona virüsüne karşı verilen mücadelede en iyi 10 şehir arasında gösterilen İzmir’de vaka sayısı arttı.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in, “Depremde temaslısı, pozitifi sokağa koştu ve bu durum vaka sayılarında bir patlamaya sebep oldu” diyerek açıkladığı kentteki corona vaka artışı, istatistiklere de yansıdı.

(FOTO: DHA)

Kentteki yoğun bakım doluluk oranı yüzde 76.6’ya yükselirken, servislerde ve solunum cihazlarındaki doluluk ise yüzde 58.3’ü buldu.

Vaka artışları sonrası, İzmirlilerin evde kalmayı tercih ettiği görüldü. Güneşli geçen cumartesi günü, hava sıcaklığı 18 dereceyi bulmasına rağmen İzmirliler evde kalmayı tercih etti.

(FOTO: DHA)

Şehrin en kalabalık noktaları olan Kordonboyu, Cunhuriyet ve Konak meydanları ile Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde az sayıda vatandaşın varlığı göze çarptı. (DHA)

İlginizi ÇekebilirBakan Koca duyurdu: 5 il için kritik corona uyarısıBakan Koca duyurdu: 5 il için kritik corona uyarısıİlginizi Çekebilirİzmir'de sahillerde oturmak, piknik yapmak yasakİzmir'de sahillerde oturmak, piknik yapmak yasak

 

Yayınlanma Tarihi:14:54,