Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İznik’te yarım asırlık ağaçları ‘polen yayıyor diyerek’ kestiler
İznik’te yarım asırlık ağaçları ‘polen yayıyor diyerek’ kestiler
İznik Gölü sahilinde yer alan 40-50 yıllık 6 ağaç 'polen yaydığı' gerekçesiyle belediye ekipleri tarafından kesildi.
Yaşam 1 Nisan 2018 - 13:21

CHP İznik İlçe Başkanı Asiye Çalışkan, geçtiğimiz aylarda da aynı şekilde ağaçlar kesildiğini açıklayarak, “Tepkiler üzerine belediye artık ağaçların kesilmeyeceğini açıklamıştı. Maalesef kesim devam ediyor. Bu böyle gitmez. Önümüz yaz, planlı projeli ne yapılacaksa yapılsın. Polen nedeniyle ağaç kesilmez. Ciddi anlamda yapılacak işler var bu sahilde. Ağacı gelip ta orta yerinden kesip bırakıyorlar. Yetkililer bu konu da duyarlı olsunlar. Bizler artık bu tür şeylerle karşı karşıya kalmak istemiyoruz. İznik için en iyisi neyse, onu yapalım. Ama bu şekilde olmaz. Kesim için rapor var deniliyor, ancak raporu kimsenin gördüğü yok. Bununla ilgikli ciddi sıkıntılarımız var. Yetkilileri göreve davet ediyorum” dedi.

POLEN BAHANESİ

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da kesilen ağaçların halk diliyle ‘deli kavak’ olduğunu ve etrafa polen yaydığını, vatandaşların ise bu durumdan şikayetçi olduğunu söyledi. Sargın ayrıca, görevlilere başka ağaç kesilmemesi için talimat verdiğini bildirdi. DHA

iznikagac
Etiketler