Japonya’da maymun saldırısı: 42 kişi yaralandı

Japonya'nın kuzeyindeki Yamaguchi kentinde maymun saldırıları 42 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Japonya’da maymun saldırısı: 42 kişi yaralandı

Japonya’nın batısındaki Yamaguchi kenti maymun saldırılarıyla gündeme geldi. Kentte bir maymunun insanlara saldırdığı ve 42 kişinin saldırıların ardından hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

Yerel basında yer alan habere göre, Japon makaklarına ülkede sık sık rastlansa da böyle saldırılar çok sık karşılaşılan bir durum değil…

Japon yetkililer, 42 kişinin yaralandığı saldırıların tek bir maymun sayesinde gerçekleşmiş olabileceğini duyurdu.

Pictured: A grab from a Japanese news report showing  the macaques in Yamaguchi city

Tarım departmanından bir şehir yetkilisi AFP haber ajansına yaptığı açıklamada, ismini açıklamazken, “Yamaguchi şehrinin tamamı dağlarla çevrili ve maymunları şehirde görmek çok da olağandışı bir durum değil. Ancak bu kadar çok saldırının bu kadar kısa süre içerisinde gerçekleşmesi normal bir durum değil.” dedi.

Yetkililer, aralarında hastanede tedavi görenlerin de olduğu 42 kişinin durumunun iyi olduğunu, yaralanmaların büyük ölçüde küçük olduğunu söyledi. Yapılan açıklamada, “‘Başlangıçta sadece çocuklar ve kadınlar saldırıya uğruyordu. Ancak artık yetişkin erkekler de hedef alınmaya başladı.” dedi.

Şehir yetkilileri ve polis, 8 Temmuz civarındaki ilk saldırılardan bu yana bölgede devriye gezdiklerini açıklarken, ancak henüz bir maymun yakalayamadıklarını da duyurdu.

Korkunç olay: Bir anda bahçeye dalıp küçük kıza saldırdı İlginizi Çekebilir Korkunç olay: Bir anda bahçeye dalıp küçük kıza saldırdı ABD'de kamp yapan aileye silahlı saldırı İlginizi Çekebilir ABD'de kamp yapan aileye silahlı saldırı
Loading...