Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Judoda tarih yazdılar
Judoda tarih yazdılar
Türkiye ilk kez bir Avrupa Şampiyonası’nda üç madalya birden kazandı
Yaşam 28 Nisan 2016 - 02:06

Büyükler Judo Avrupa Şampiyonası'nı bir altın, iki bronz madalya ile kapatan Türkiye, 1999'dan sonra ilk kez bir Avrupa Şampiyonası'nda üç madalya birden kazandı. Madalyalı sporcularımız Kayra Sayit, Belkıs Kaya ve Dilara Lokmanhekim başarılarıyla tarihe geçtiler…

17 YIL SONRA

Türkiye, hafta sonunda Rusya'nın Kazan kentinde düzenlenen Avrupa Judo Şampiyonası'nda bir altın, iki bronz madalya kazandı. En son 1999 yılında Avrupa Şampiyonası'nda üç madalya kazanan Türkiye, 17 yıl aradan sonra ilk kez bu başarıya ulaştı. Bu büyük başarının arkasında üç  kadın sporcu var.

ÜÇ MADALYA

+78 kiloda altın madalya kazanan Kayra Sayit, Türkiye'nin kadınlarda ilk Büyükler Avrupa Şampiyonluğu'na imza attı. Aynı sıklette bronz madalya kazanan Belkıs Kaya ve Türkiye judosunun parlayan yıldızı Gençler Avrupa Şampiyonu ve Dünya İkincisi Dilara Lokmanhekim, 48 kiloda kürsüye çıkma başarısı gösterdi.

23 Nisan'da kazandığı madalyayı şehit çocuklarına armağan ettiğini belirten Belkıs Kaya bu jestiyle gönülleri kazanırken, Dilara Lokmanhekim, “Üçümüzün de hedefi kalan puan müsabakalarında da derece yapıp, Türkiye'yi Rio'da temsil etmek” diye konuştu.