Sözcü Plus Giriş

Kadın girişimci yaptığı gözlemeleri dijital para ile satıyor

Kahramanmaraş'ta gözleme yaparak evine destek olan girişimci Sevim Karadaş, dijital paraya rağbetin artması üzerine satışlarında dijital para kullanmaya başladı. Yoğun ilgi gördüğünü açıklayan Karadaş, ödemeyi karekod ile alıyor.

Güncellenme: 10:26, 08/03/2021
Kadın girişimci yaptığı gözlemeleri dijital para ile satıyor

Borsa Caddesi’nde ev ekonomisine katkı sağlamak için 6 yıl önce kafe açan iki çocuk annesi Sevim Karadaş, burada gözleme ve bazlama yapmaya başladı. Pandemi döneminde satışları düşen Karadaş, yeni bir arayışa girerek satışlarında dijital para kullanmaya başladı.

Cep telefonundaki uygulamanın karekodunu açarak satış yapan Sevim Karadaş, kazandığı paranın direkt kendi dijital para hesabına geçtiğini, bu şekilde aynı zamanda yatırım da yaptığını söyledi.

(FOTO: DHA)

Bitcoinin yanı sıra farklı dijital paralarla satış yaptığını, gördüğü ilgiden de memnun olduğunu belirten Karadaş, şöyle konuştu:

* 6 senedir bu işi yapıyorum. Bazlama ve gözleme yapıyoruz. Pandemi dolayısıyla işlerimizin azalması nedeniyle yenilik arayışına girmeye başladım.

* Çevremde dijital paraya olan ilginin çoğalmasından dolayı işletme olarak dijital parayla ödemeye geçtik. Bu yeni akıma biz de ayak uydurduk. Gayet güzel satışlarımız var.

(FOTO: DHA)

* Günlük dijital paranın kuruna göre satış yapıyoruz. Mesela bazlama 7,5 lira, o günkü dijital paranın kuru 7,5 liranın karşılığına denk gelen ücret ile satış yapıyoruz.

* Siparişlerde de dijital parayla ödeme kolaylığı olduğunu da söylüyorum. Bildiğim kadarıyla dijital parayla satış yapan firma olarak biz ilkiz. (DHA)

Yayınlanma Tarihi:10:23,