Sözcü Plus Giriş

Kadınlar güçlensin diye

Kadınların meslek sahibi olması, gençlerin ise eğitim görmesi için ‘Kadınlar ve Gençler Güçlensin, Destek Sensin’ adlı sosyal sorumluluk projesi hayata geçti.

null
Güncellenme: 00:55, 18/02/2017
Kadınlar güçlensin diye

Kadınların meslek sahibi olması, gençlerin ise eğitim görmesi için ‘Kadınlar ve Gençler Güçlensin, Destek Sensin' adlı sosyal sorumluluk projesi hayata geçti. Projeye Sitare Akdilek, Arzu Sabancı, Burcu Hanif, Cansen Kut, Elif Gönlüm, Işıl Reçber, Revna Demirören, Tuğba Jabban ve Zeynep Üstünel gibi cemiyet hayatının tanınan isimleri destek veriyor. Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre, Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2016 yılı sonunda 3 milyon 715 bin kişi oldu. Bu rakamın önemli bir kısmını ise maalesef kadınlar oluşturuyor. Amacımız Türkiye'deki işsiz kadın sayısını en aza indirmek.

6

işleri hazır

Proje kapsamında Diadermine Akademi kuruldu. Burada  80 saat sürecek güzellik uzmanlığı eğitimi alan kadınlar, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi oluyor. Kursiyerlerin eğitim sonrası Watsons ve Henkel'de çalışma fırsatı elde edebileceklerini söyleyen Diadermine Marka Müdürü Melis Kantarcı sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerin tam ya da yarı zamanlı şekilde güzellik uzmanı olarak değerlendirilebileceklerini belirtti.

5

Kadınlar hak ettiği değeri görmeli

‘Kadınlar ve Gençler Güçlensin, Destek Sensin'de yer alan isimlerden Cansen Kut, bu projenin çok önemli olduğunu söylüyor ve herkesi bu anlamlı çalışmaya destek olmaya davet ediyor. Burcu Hanif, kadınların ekonomik yaşama daha fazla katılmasının önemini belirtiyor. Işıl Reçber ise toplumun halen kadınları eş ve anne gibi geleneksel görevlerle sınırlamasının kabul edilebilir bir durum olmadığını söylüyor.

1