Kadınlar, ölümle tehdit edilen Gülay Mubarek için ayakta!

Hatay’da yaşayan Gülay Mübarek, iki ay görüştükten sonra ilişkisini sonlandırmak istediği E.K. tarafından ölümle tehdit ediliyor. Kadınlar, sosyal medyada işlem yapılması için polisi göreve çağırıyor.

Kadınlar, ölümle tehdit edilen Gülay Mubarek için ayakta!

Antakya ilçesinde bir inşaat şirketinde halkla ilişkiler görevlisi olarak çalışan 29 yaşındaki Gülay Mubarek, iki yıl önce Erdoğan Küpeli ile görüştü ve ardından ilişkisini sonlandırdı. Küpeli, bir türlü Mubarek’in peşini bırakmadı.

İki yıldır Küpeli tarafından taciz edildiğini, ölüm ve tecavüz tehditleri aldığını anlatan Mubarek’in yaşadıklarını Hürriyet’ten Melis Alphan’a anlattı. “Kendisinin tacizleri dediğim gibi ailem, çevrem, yeğenlerim dahil olmak üzere tacizleri sürdü iki yıl boyunca. Geçen sene 2016'da daha doğrusu Aralık ayında ben onu savcılığa şikayet ettim siber suçlara. Altı ay sonra onun ifadesi alındı. Her şeyi inkar etti. Aramıza girmek isteyen ve bizi bitirmek isteyen üçüncü kişilerin bütün bu olayları yaptığını anlattı. O şekilde ifade vermiş. Onun ifadesinden sonra savcılıkta herhangi bir gelişme olmadı” dedi.

Küpeli’nin, Twitter’dan Mubarek’i tehdit ettiği mesajlar böyleydi…

gulaymubarek

KORUMA KARARI İÇİN SAVCI DEVREDE

Binlerce kişi, sosyal medyada ‘#gülayınsesiolmayageldik’ etiketiyle kampanya başlatırken, polisler bugün Mubarek’ten bilgi almak aldı. Mubarek, Twitter’dan yaptığı açıklamada koruma ve uzaklaştırma kararı için savcı ile görüşüldüğünü, evrak işlerinin halledildiğini anlattı.

Kadına ve çocuğa yönelik şiddette korkunç rakamlar... İlginizi Çekebilir Kadına ve çocuğa yönelik şiddette korkunç rakamlar...