Sözcü Plus Giriş

Kadınlardan eylem çağrısı: Eşitsiz aşka da, hayata da hayır!

'Kadınlar Birlikte Güçlü' dayanışma grubu, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde sokağa çıkmaya hazırlanıyor

null
Güncellenme: 14:56, 10/02/2017
Kadınlardan eylem çağrısı: Eşitsiz aşka da, hayata da hayır!

‘Eşitsiz Aşka da, Hayata da Hayır’ sloganı ile kadın cinayetlerine ve tecavüzlere dikkat çeken ‘Kadınlar Birlikte Güçlü’ dayanışma grubu üyesi kadınlar, 14 Şubat Salı günü 19.30’da Beşiktaş Meydanı’nda buluşacak.

kadin1

14 Şubat Sevgililer Günü, eşit yaşam hakkı talep eden kadınlar, tecavüze ve kadın cinayetlkerine dikkat çekecek. ‘Kadınlar Birlikte Güçlü’ platformu tarafından gerçekleştirilecek olan eylem 19.30’da başlayıp 20.30’a kadar sürecek. İşte kadınlar tarafından hazırlanan bildirinin tam metni:

kadin2

Eşitsiz Aşka da, Hayata da #HAYIR

“Tek başına olmaz #hayır, 8 Mart'a doğru kadınlar birlikte güçlü!” diyerek Şubat boyunca kampanya yapmak için yola çıktık. Her yanımızda gittikçe büyüyen, sokaktan meclise her yeri kaplayan erkeklik hali ve anayasa referandumuyla birlikte ülkenin içinde bulunduğu bu karışık dönemde; yan yana olacağımız, hayatlarımıza, seçimlerimize, farklılıklarımıza sahip çıkacağımız bir sürece adım atıyoruz.

kadin3

Bu hal içindeyken “14 Şubat Sevgililer Günü” yaklaşıyor. Eşitliğin olmadığı aşka da eşitsizlik üzerine kurulan hayata da #hayır diyerek bu 14 Şubat'ta, en büyük zenginliğimiz olan kadın dayanışmasıyla sokakları şenlendiriyoruz. Çünkü şiddetle, zorla, baskıyla, dayatmalarla bir dahası olmayan hayatlarımızın işgal edildiği bir dünyaya isyanımız var. İlişkilerin tüketimle, alışverişle bir tutulduğu, eşit haklarımızın tanınmadığı bir hayata itirazımız var. Biz, eşitsizlik ve baskıyı örtmek adına alınan hediyeler, verilen sözler ve şaşalı kutlamalarla değil dayanışmayla, özgürlüklerle, eşitlikle çoğalıyoruz. İstersek yalnız kalıyor yalnızlığımızı seviyoruz. İstersek de seçtiğimiz insanlarla hayat kuruyoruz. Ve biliyoruz ki; eşitsiz aşka ve eşitsiz hayata olan isyanımızla, #hayır’larımızla çok ama çok güzeliz!