Kadınların kabusu! Ayakkabınızın ayağınıza vurmaması için 10 öneri

Yeni aldığımız ancak ayağımızı vuran ayakkabıların işkenceye dönmesini bu yollarla önleyebiliriz!

Kadınların kabusu! Ayakkabınızın ayağınıza vurmaması için 10 öneri

Peki, herkesin gününü kabusa çeviren bu acıyı hafifletmenin ya da en iyisi önlemenin bir yolu yok mu?

İşte ayakkabı vurmasını önlemenin en ilginç ve en kolay yolları…

Yara bandı yöntemi
Ayakkabı vurmasıyla ilgili en bilindik yardım yöntemlerinden birisi tahriş olan bölgeye yara bandı yapıştırmaktır.

2

Sürtünmeden kaynaklanan yaraları önlemek için ayakkabıyı giymeden önce, yara bandının ayağınızın acıyan kısmının tamamını kapladığından ve yerinden oynamadığından emin olunuz. Özellikle topuklu ayakkabılarda bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

1

Talk pudrası
Talk pudrasının pişiklere iyi geldiği herkes tarafından bilinir; ancak siz ona bir kullanım alanı daha ekleyebilirsiniz. Ayağınıza sürdüğünüz pudra sürtünmeyi azaltacak ve ayağınızın yara almasını önleyecektir.

3

Aynı zamanda ayakkabınıza döktüğünüz kokulu pudra istenmeyen kokuların önüne geçebilirsiniz.

4


Çorap ve saç kurutma makinesi yöntemi

Evdeki en kalın çorabı ayağınıza geçirdikten sonra ayakkabınızı giyin. Saç kurutma makinenizi ayakkabınızın sıkan kısmına doğru tutunuz. Sıkan bölgeyi yeteri kadar ısıttıktan sonra ayakkabınızı çıkarmadan soğuyana kadar yürümeye çalışın. Eğer ayakkabınız ayağınızı hala sıkıyorsa bu işlemi birkaç defa tekrarlayabilirsiniz.

5

Bu işlem sert ayakkabınızı yumuşatmaya ve ayaklarınızın şeklini almasına yardım edecektir. Maalesef bu işlem her ayakkabıda işe yaramıyor; ancak ayakkabınız deriden yapılmışsa bu yöntem tam olarak sizin kurtarıcınız olacaktır.

6

Silikon tabanlar
Silikon tabanları eczanelerden, ortopedik dükkanlardan, bazı ayakkabı mağazalarından ve internetten temin edebilirsiniz.

8527206

Onları birçok form şeklinde satın alabilirsiniz. Örneğin, tabanı tamamen kaplayan ya da sadece topuk kısmı için kullanılan.

8

Roll-on ya da stick deodorant
Ayağınızın yan kısmı, topuğunuz ve ayak baş parmaklarınız ayakkabı tarafından en çok yaralanan yerlenizdir.

9

Biraz sıradışı bir yöntem gibi görünse de sürtünme kuvvetini ve ayağınızın acısını azaltmak amacıyla problemli bölgelere biraz roll-on ya da stick deodorant uygulayabilirsiniz.

10

Buz
Yine ilginç ama ulaşılması ve uygulaması kolay bir yöntem: buz yöntemi. Plastik ve su sızdırmadığından emin olduğumuz bir poşete su doldurup ayakkabının içine yerleştirin.

12

Daha sonra ayakkabıyı bir gece dondurucuda bekletin. Ertesi sabah dondurucudan çıkarınz ve buz suya dönüştüğü zaman ayakkabınız artık daha geniş ve ayağınızı acıtmayacak bir form elde ediyor.

Alkol ve gazete kağıdı
Ayakkabınızın iç kısmında ayağınızı sıkan bölgeye alkol sürün. Daha sonra kullanmadığımız gazete kağıtlarını buruşturup ayakkabının içine doldurun. Ne kadar çok kağıt doldurursanız o kadar iyi sonuç elde edersiniz.

8527201

Bir gece boyunca ayakkabıyı bu şekilde beklettikten sonra sabahleyin gazete kağılarını içersinden alın. Ayakkabınızın sıkan kısmının genişlediğini göreceksiniz.

13

Nemlendirici krem
Bu yöntem ancak gerçek deride işe yarar. Nemlendirici kremi ayakkabınızın içine uygulayın. Topuk ve parmak kısımlarına önem verin. Nemlendirici krem o bölgeleri yumuşatacaktır ve ertesi günü ayakkabınızı giydiğinizde farkı hissedeceksiniz.

8527209

Eğer ayakkabınızın ön kısmı ayağınızı sıkıyorsa bu yöntem tam size göre. Bir patatesi ayakkabınızın ön kısmına yerleştirin ve bir gün boyunca bekletin.

Patates
Eğer ayakkabınızın ön kısmı ayağınızı sıkıyorsa bu yöntem tam size göre. Bir patatesi ayakkabınızın ön kısmına yerleştirin ve bir gün boyunca bekletin.

14

Merak etmeyin patates ayakkabınızda koku bırakmayacaktır; ancak önlem olası için kullanmadığınız bir bez parçasını patatese sararak da bu işlemi uygulayabilirsiniz.

15

Ayakkabınızın arka kısmı ayağınızı vuruyorsa bir çekiç işinizi görecektir. Ayakkabınızın arka kısmını çekiç darbeleriyle asıl formuna zarar vermemeye çalışarak yumuşatabilirsiniz.

Çekiç
Ayakkabınızın arka kısmı ayağınızı vuruyorsa bir çekiç işinizi görecektir. Ayakkabınızın arka kısmını çekiç darbeleriyle asıl formuna zarar vermemeye çalışarak yumuşatabilirsiniz.

145