Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kan dolaşımını hızlandırmak için doğal bir öneri
Kan dolaşımını hızlandırmak için doğal bir öneri
Cildinizi selülitten arındırmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri de masaj.
Yaşam 21 Nisan 2016 - 01:39

Cildinizi selülitten arındırmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri de masaj. Çünkü bu yöntem kan ve lenf dolaşımını harekete geçirerek dokuların oksijen almasını sağlar. Bu da sorunlu bölgeye olumlu anlamda etki eder.

Selülit problemi yaşadığınız bölgeye masaj uygulayarak sorununuzu yok etmek istiyor ya da bu sorunla hiç karşılaşmak istemiyorsanız masaj yapmaya kalçanızdan başlayabilirsiniz. Ellerinizle daireler çizerek ve cildinizi yoğurur gibi yapılan masaj, dokuların hava almasını sağlar. Masajın yanı sıra maydanoz gibi selülit engelleyici besinler tüketmek de yararlıdır. Masaj yaparken kullandığınız ürünü de özenle seçmelisiniz. Bu konuda Bitkibilim Uzmanı Suna Dumankaya'ya kulak verdik ve ondan da selülit için masaj yaparken kullanabileceğiniz doğal bir kür tarifi aldık: “10 adet limonun suyunu, 20 adet aspirini ve limon suyu kadar bebe ya da susam yağını cam bir şişe içerisinde iyice karıştırın. Selülitli bölgenize iyice sürün ve cildiniz bu karışımı biraz emdikten sonra yarım saat boyunca sorunlu bölgelerinizi çalıştıracak şekilde spor yapın ya da yürüyün. İki hafta içinde farkı göreceksiniz.”

Yaza hazır mısınız?

Baharın gelişiyle birlikte, rejim yapmak, spora başlamak veya bedende ufak çaplı müdahalelerde bulunmak için en uygun mevsimdeyiz. Yaz mevsimi öncesinde başta selülit olmak üzere, bölgesel yağlanma, sarkma ve gevşeme sorunlarını da doğru yöntemle çözmeniz mümkün.

Dirençli yağlara son

Aşırı kilolu değilseniz ama vücudunuzda tüm uğraşlarınıza rağmen inceltmeyi başaramadığınız bölümler varsa mezoterapiyi deneyebilirsiniz. Özellikle dirençli göbek yağlarınız, basen ve kalçada birikmiş bölgesel yağlanma sorunlarınız, selülitli doku veya sallanan kol içleriniz varsa ve bununla beraber spor yapmaya ayıracak vaktiniz ve isteğiniz de yoksa kesinlikle sizin için en uygun yöntem mezoterapi. Selülit tedavisi için mezoterapi en fazla tatbik ettiğimiz ve tercih ettiğimiz uygulamalar arasında yer alıyor. Ayrıca birçok incelme terapisinden sonra, düzenli bir egzersiz programı uygulamak gerekirken mezoterapide böyle bir şart yok.

 

Etiketler