Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kantin kapılarını kapattı
Kantin kapılarını kapattı
Nişantaşı'nda 18 yıldır hizmet veren 'Kantin' kapısına kilit vurdu.
Yaşam 30 Nisan 2018 - 07:43

Nişantaşı’nda 18 yıldır yolu düşenlerin sıklıkla tercih ettiği Kantin İstanbul’un en iyi mutfakları arasına girmeyi başarmış, adından sıkça söz ettirmişti. Kantin dün kapılarını sevenlerine veda etmek için açtı. Kantin’i evi gibi benimseyen müşterileri duygu dolu anlar yaşadı. Kantin’in sahibi Şemsa Denizsel’in bu kararı almasının ardında Ayvalık-Keremköy’de yemek atölyesi açmak için aldığı öğrenildi. Şemsa Denizsel İnstagram hesabından yayımladığı şu yazı ile Kantin’e veda etti:

kantin-2

“Hayal kurmayı, o hayali inşa etmeyi, heyecanla tutkuyla ilerlemeyi seçtim hep. 20 Ocak 2000 günü mahallenin öğlen lokantası olmak üzere yola çıkmıştım Kantin'le. Hedefim ne lokantacı olmak, ne mekan sahibi olmak, ne de eş dost ağırlamaktı. Öyle de oldu. Şimdi yol beni başka bir yere götürüyor. Lokantacı olmayacağım bir yere… Kaçtır hep dilimde, hep gönlümde, bilen biliyor, benim bir zeytinliğim var. O zeytinliğe aşık oldum ben. Orada olmak istiyorum. Orada yemek pişirmek istiyorum. Sabahın ayazında veya sıcak öğleden sonralarının ağustos böceği cırıltısında veya yükselen ayın ışığında, ama hep o zeytinlerin altında, yamacında. Nasıl yıllar evvel delice bir tutkuyla Kantin'i açtıysam, şimdi aynı kuvvette diğer bir tutku ile zeytinliğe gidiyorum. 29 Nisan 2018 bizim son günümüz. Hepinize her şey için çok teşekkür ederim. Tutkumun zaafına kapılıp tüm kırdıklarımdan, gönül koyanlardan, affımı rica ediyorum.”