Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kapadokya’nın tek kadın taksicisi göreve başladı
Kapadokya’nın tek kadın taksicisi göreve başladı
Nevşehir’de çocukluğunda hayranlıkla izlediği Yeşilçam'ın unutulmaz filmi 'Şoför Nebahat'i örnek alarak taksici olmaya karar veren 2 çocuk annesi Zeliha Demirci, Kapadokya'nın tek kadın taksi şoförü oldu.
Yaşam 13 Şubat 2020 - 14:30

Yeşilçam’ın unutulmaz filmleri arasında yer alan “Şoför Nebahat”i çocukluğunda hayranlıkla izleyen 2 çocuk annesi Zeliha Demirci, kendisinin de taksi şoförü olabileceğini düşünerek taksi şoförü olarak çalışmaya başladı. Kapadokya bölgesinin tek kadın taksi şoförü olan Demirci, “Bu taksiciliğin geçmişine gidersek hani çocukluğumuzda bir şoför Nebahat Türk filmi vardı. Bu hepimizin de izlediği, bildiği bir film. Çocukluğumda onu hayranlıkla izlerdim. Daha sonra Uçhisar Belediye Başkanımız Osman Süslü'nün ticari taksi plakası verdiğini öğrendim. Neden olmasın dedim. Hani çocukluğuma indiğim zaman şoför Nebahat benim hayranlıkla izlediğim bir bayandı. O dönemler bayan şoförlerimiz de yoktu. Ya da biz Nevşehir'de görmüyorduk. Ben de yapabilirim dedim. Sağ olsun Belediye Başkanımız Osman Süslü ile görüşmeye gittiğimde kendisi bana ‘Burası Kapadokya, turizm bölgesi’ dedi. ‘Bayanlarımız ne kadar öne çıkarsa bizler için o kadar güzel olur’ dedi. Ve bana destek oldu. Bende bu şekilde başlamış oldum” ifadelerini kullandı.(İHA)