Kaptan Tsubasa geri dönüyor! 90’lı yıllarda çocuk olanların efsanesinin ilk fragmanı yayınlandı

90'lı yıllarda çocuk olanların efsanesi Kaptan Tsubasa geri dönüyor! Animenin prodüksiyonunu David Production yönetmenliğini Toshiyuki Kato ve senaristliğini Atsuhiro Tomioka yapıyor. İşte yayınlanan ilk fragman ve animenin yayın tarihi...

Kaptan Tsubasa geri dönüyor! 90’lı yıllarda çocuk olanların efsanesinin ilk fragmanı yayınlandı

Haberi okurken bile pek çok kişinin çocukluk yıllarının gözlerinin önünden geçtiğini tahmin edebiliyoruz. 90’lı yılların efsane animesi Captain Tsubasa geri dönüyor! İşte ayrıntılar ve animasyonun yayın tarihi.

tsubasaic

İşte Captain Tsubasa’nın yayın tarihi

2018 yılının Nisan ayında Tv tokyo tarafından yayımlanacak.

KAPTAN TSUBASA HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Kaptan Tsubasa 1981’de Yoichi Takahashi tarafından yaratılmış bir manga serisidir. Manga popülerlik kazanınca aynı isimle anime olarak da uyarlanmıştır. Öykü Japon genç takımının yıldız oyuncusu Tsubasa Oozora’nın yaşadıklarını anlatmaktadır. Türkiye’de “Küçük Golcü” olarak da yayınlanmıştır.

Manga olarak çıkan serileri; arasında Captain Tsubasa, Captain Tsubasa: “World Youth” Saga, 2001-2004 arasında Captain Tsubasa: Road to 2002 ve 2005’ten 2008’e kadar Captain Tsubasa: Golden 23 olarak yayınlandı. Şimdi ise Captain Tsubasa: Kaigai Gekito Hen in Calcio olarak yayınlanmaktadır. Ancak Captain Tsubasa: Golden 23 bitmemiş, ara verilmiştir.

Daha sonra anime, 1983-1986 arasında Captain Tsubasa ismiyle yayınlandı. 1985-1986 arasında dört tane filmi ‘da serinin devamı Shin Captain Tsubasa adını aldı. Sonradan Captain Tsubasa J, daha sonra Captain Tsubasa: Holland Youth ve arasında Captain Tsubasa: Road to Dream isimleriyle yayınlandı.

KARAKTERLER

Tsubasa Ozora, Nubiyo Korino, Shakabayashi Genzou, Yayoyi Taro, ShakashimazzuKen, Jun Misugi, Hikaru Matsuyama

Ana Karakter

Ana karakter Oozora Tsubasa, Kojiro Hyuga, kaleci Genzo Wakabayashi ve Taro Misaki’dir. Tsubasa, doğumundan beri topla haşır neşir bir çocuktur. Tek hayali dünyadaki en iyi futbol oyuncusu olmaktır. Bazı sorunları nedeniyle Tsubasa’nın babasını tanıyan Brezilya millî takımının en iyi santrafor oyuncularından Roberto Hongo, gözündeki rahatsızlık nedeniyle futboldan emekli olur ve Tsubasa’nın çalıştırıcısı olur. Tsubasa’nın artık hayali Brezilya’ya gitmektir…

İŞTE İLK FRAGMAN

Tsubasa Ozora, Dünya Kupası’nı Japonya adına kazanmak isteyen ve futbolu çok seven bir ortaokul öğrencisidir. Babası dünyayı dolaşan bir kaptan olduğu için annesiyle yaşar. Aile, Nankatsu’ya taşınır. Nankatsu şehrindeki yerel okul olan Nankatsu İlkokulu ve özel okul olan Şuutetsu arasından bir seçim yapması gereken Tsubasa, Şuutetsu ilkokulundaki yetenekli kaleci Genzo Wakabayashi’ye rakip olmak için Nankatsu okuluna kaydolmaya karar verir. Burada Tsubasa futbol sevdalısı Ryou Ishizaki ve Nankatsu’ya destek veren, futbolu seven bir kız olan Sanae ile tanışır. Tsubasa’nın babasının arkadaşı Brezilyalı futbolcu Roberto Hongo, Tsubasa’yı futbol konusunda geliştirmeye başlar. Yakın zamanda o da Nankatsu ilkokulu takımının koçu olur ve takımı eğitirken, Tsubasa’ya özel vuruş teknikleri öğretir.

Bu sırada babasının işi yüzünden hep dolaşmak zorunda kalan Taro Misaki, takıma katılır ve Tsubasa’nın en iyi arkadaşı olur. Tsubasa ve Misaki “Altın İkili” olarak bilinirler ve Nankatsu bölge takımına ulusal turnuvada şampiyonluğu kazandırırlar. Bu sırada Kojiro Hyuga, Ken Wakashimazu, Jun Misugi, Hikaru Matsuyama, Shun Nitta gibi önemli yeteneklerle tanışır ve onlarla karşı karşıya oynarlar. Nankatsu takımı Taro Misaki ve Genzo Wakabayashi’nin ayrılmasına rağmen Tsubasa’nın önderliğinde 3 yıl daha üst üste ulusal şampiyon olur. Ardından Japonya’nın en iyi oyuncularından bir Japonya genç takımı kurulur ve bu takım 16 yaş altındaki oyuncular için dünya şampiyonluğunu kazanırlar. Hikâyenin sonunda Tsubasa mezun olur ve futbol hayatını Brezilya’da devam ettirme kararı alır.

Japon erkeklerinin yeni tercihi anime kadınlar İlginizi Çekebilir Japon erkeklerinin yeni tercihi anime kadınlar