Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kar melekleri
Kar melekleri
Erzurum Arama Kurtarma Birliği’nin, Palandöken’de ‘çığda ortak dili kullanmak' adlı eğitimine kadın kurtarma görevlileri damga vurdu.
Yaşam 12 Nisan 2016 - 01:20

Türkiye'nin en deneyimli arama kurtarma ekiplerinden Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Erzurum Arama Kurtarma Birliği'nin, Palandöken'de ‘çığda ortak dili kullanmak’ adlı eğitimine kadın kurtarma görevlileri damga vurdu.

TAM NOT ALDILAR

AFAD, Palandöken Kayak Merkezi'ni eğitim alanına çevirdi. Türkiye'nin dört bir tarafından Palandöken'e gelen AFAD görevlilerine çığ eğitimi veriliyor. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Palandöken'de başlayan uygulamalı eğitimden geçen AFAD kadın görevlileri eğitimdeki başarılarıyla tam not aldı.

AFAD'ta görevli Yasemin Mercan üç yıldan beri Konya’da görev yaptığını, mesleğini sevdiğini söylüyor.

ANNELİK MERHAMETİ

İl Afet ve Acil Durum İl Müdürü Yıldız Tosun yedi yıldan bu yana müdürlük yaptığını anlatırken şöyle konuştu: “Mesleğimi çok seviyorum. ‘Bir can kurtarmaya bin çaba feda' sloganı ile her şartta görev yapmaya hazırız. AFAD'da çalışmak gerçekten zor. Annelik duygusunun verdiği şefkat ve merhamet duygusuyla çalışıyoruz.” DHA

Son güncelleme: 01:24 - 12.04.2016