Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Karadeniz kadınının yeni sporu
Karadeniz kadınının yeni sporu
Softbol oyuncusu genç kızların hedefi şehirlerine kupa kazandırmak...
Yaşam 11 Nisan 2016 - 03:49

Olanak sağlandığında kadınların başaramayacağı bir şey olmamasının en güzel örneklerinden biri, Samsunlu gençler… Alaçam Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Kadın Softbol Takımı oyuncuları, gelecek sezon gerçekleşecek şampiyonada gözlerini kupaya dikti.

Alaçam Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü beyzbol ve softbol takımları antrenmanları birlikte yapıyor.


GENÇLER İLGİ GÖSTERİYOR

KARADENİZ Bölgesi'nde ilk defa Samsun'da kurulan ve Türkiye Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu'na bağlı çalışmalarını sürdüren kadın softbol takımı gençler tarafından ilgi görüyor. Dokuzar kişilik iki takımın karşı karşıya oynadığı bir spor olan softbol, beyzbola oranla daha yumuşak bir topla oynanıyor.

BİZ DUYURACAĞIZ

ALAÇAM Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Kadın Softbol Takımı oyuncuları 16-20 yaş arasındaki gençlerden oluşuyor.16 yaşındaki lise öğrencisi Nazlı bu sporu wushu sporu yaparken keşfetmiş. Nazlı, “Pek duyulmasa da biz duyuracağız” diyor. 18 yaşındaki Aleyna ise “İnternette izlediğinde insana zor geliyor ama aslında çok kolay bir spor” diyor. DHA

Şampiyona sona erdi

Türkiye Beyzbol ve Softbol Şampiyonası, Antalya'nın Kemer ilçesindeki Ahmet Erkal Spor Tesisi'nde yapıldı. 22 softbol ve 22 beyzbol takımından 700'e yakın sporcunun katıldığı şampiyona müsabakaların ardından sona erdi. Şampiyonada dereceye girenlere kupa ve madalyaları törenle verildi.

Son güncelleme: 03:50 - 11.04.2016