Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Karatay’da sokak hayvanları unutulmuyor
Karatay’da sokak hayvanları unutulmuyor
Konya’nın merkez Karatay ilçesinde, corona virüsü tedbirleri kapsamında vatandaşların evde olması dolayısıyla yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları unutulmuyor.
Yaşam 6 Nisan 2020 - 15:34

Karatay Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için ilçenin çeşitli yerlerine yerleştirilen kedi ve köpek beslenme istasyonlarına düzenli olarak yiyecek ve su bırakıyor.
Sokak hayvanları için düzenli şekilde besleme çalışması yürüttüklerini hatırlatan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, corona virüsle mücadele tedbirlerinin titizlikle uygulandığı bu süreçte ilçenin çeşitli yerlerine yerleştirdikleri köpek ve kedi besleme istasyonlarına haftada en az iki kez yiyecek ve su bıraktıklarını hatırlattı.


Başkan Hasan Kılca, vatandaşlardan mümkün olduğunca evde kalırken sokak hayvanları için kapı önlerine bir kap su ve mama bırakmayı da unutmamalarını istedi.