Kartepe’de karlar eriyince çöpler ortaya çıktı  

İstanbul'un dibindeki doğa cenneti Kartepe'de karların erimesiyle çevreye atılan çöpler ortaya çıktı.

Kartepe’de karlar eriyince çöpler ortaya çıktı  

Kartepe yolu kışın günübirlik tatilcilerle doluyor. Kimi tatilciler ormanda çadır kurarken, kimileri ise karlar üzerinde mangal yapıyor. Tatilciler, çöplerini ise çevreye atıyor. Yağışla birlikte çöpler karların altında kalıyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte karlar eriyince, bölgedeki çöpler de ortaya çıktı. Özellikle Suadiye ve otel bölgesi arasında yol kenarlarında çöplerin yoğunluğu dikkat çekti.

“İNSAN ÜZÜLÜYOR”

İstanbul’dan gezmek için Kocaeli’nin Kartepe ilçesine gittiklerini söyleyen Erol Yetkin, “Maalesef çevremiz çöp içinde. İnsan gerçekten böyle görünce üzülüyor. Böyle olmamalı. Kendi çöpümü arabama koyup müsait bir yer bulana kadar beraberimde taşıyorum. Kışın tatile gelenler karların arasına çöplerini bırakıp gidiyor. Çevremize dikkat etmemiz lazım. Hem doğaya hem de yaban hayatına zarar veriyorlar” dedi. (DHA)

İnci kefali sazanlara uçmayı öğretti İlginizi Çekebilir İnci kefali sazanlara uçmayı öğretti Sümela Manastırı kafe-restoran-otopark! İlginizi Çekebilir Sümela Manastırı kafe-restoran-otopark!

 

Loading...