Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kaşıkla sağlık testi: Kaşığı dilinize koyun ve biraz bekleyin!
Kaşıkla sağlık testi: Kaşığı dilinize koyun ve biraz bekleyin!
Sağlıkla ilgili en gerçekçi sonuçlar için bir doktora başvurmanız gerekse de bazen ufak testler sağlık durumunuzla ilgili bilgiler verebiliyor.
Yaşam 28 Nisan 2017 - 11:32

Tıbbi testler gibi kesin ve sağlıklı sonuç vermese de evde kendi başınıza yapabileceğiniz ufak sağlık testleri vücudunuzdaki değişimler hakkında ipuçları verebiliyor. Bir yemek kaşığı sayesinde yapabileceğiniz testle iç organlarınızın sağlığını kontrol edebilirsiniz.

TEK İHTİYACINIZ OLAN BİR KAŞIK

Bir yemek kaşığını dilinize yerleştirin ve tükürüğünüzle ıslanmasını sağlayın. Daha sonra bu kaşığı şeffaf bir poşet içersinde aydınlık bir ortama yerleştirin. 1 dakika geçtikten sonra kaşıkta oluşan bazı durumlar sağlığınız hakkında bilgi verecek. Eğer kaşık temizse ve üzerinde iz, koku gibi şeyler yoksa iç organlarınızın sağlıklı olma ihtimali yüksek. Güçlü bir çürük kokusu varsa karaciğer ve mide problemine işaret olabilir. Tatlı bir kokuda ise diyabet ihtimali bulunuyor. Amonyak kokusu varsa böbrek problemlerine dikkat etmeniz gerekiyor. Kaşıkta oluşan izler de sağlığınız hakkında bilgi veriyor, beyaz ve koyu sarı bir iz troit bezi fonksiyon bozukluklarına, mor iz bronşit ve yüksek kolestrole işaret olabilir. Bu metotlar sadece bilgi amaçlı olup sağlığınızla ilgili şüphe duyduğunuz durumlarda doğrudan doktora başvurmanız gerekmektedir.