Kedi ve köpekler için kavurucu sıcağa karşı giyilebilir fan üretildi

Japonya'da üretilen giyilebilir fan, kedi ve köpeklerin tüylerine hava üfleyerek sıcak yaz günlerinde serinlemelerini sağlıyor.

Kedi ve köpekler için kavurucu sıcağa karşı giyilebilir fan üretildi

Japonya'da bir giyim firması, evcil hayvanlar için giyilebilir serinletici üretti.

Kedi ve köpekler için tasarlanan giyilebilir fan, 80 gram ağırlığında, kıyafete geçiriliyor ve pille çalışıyor. Fan, hayvanların tüylerine hava üfleyerek sıcak yaz günlerinde serinlemelerini sağlıyor.

Kıyafeti üreten şirketin başkanı Rei Uzawa, Şivava cinsi köpeğinin dışarı çıktığında sıcak nedeniyle çok zorlandığını görünce hayvanlara özel bu giyilebilir fanı üretmeye karar verdiğini söyledi. Uzawa, bu yıl sıcakların her zamankinden erken geldiğini ve yağmurun az yağdığını belirterek ürünün ilgi gördüğünü anlattı.

İki köpeği olan Mami Kumamoto da “Normalde köpekleri serin tutmak için buz paketleri kullanıyordum ama bu fanla beraber köpeklerle yürümek daha kolay” dedi.

5 farklı boyda üretilen fanların tanesi 75 dolara satılıyor.

Köpekler hakkındaki ilginç araştırma... Niyetinizi anlıyorlar... İlginizi Çekebilir Köpekler hakkındaki ilginç araştırma... Niyetinizi anlıyorlar... Polonya'da kediler 'istilacı tür' ilan edildi, hayvanseverler ayaklandı İlginizi Çekebilir Polonya'da kediler 'istilacı tür' ilan edildi, hayvanseverler ayaklandı
Loading...