Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kendisini dolandırdığını iddia ettiği şahsı sokaklarda megafonla afişe ediyor
Kendisini dolandırdığını iddia ettiği şahsı sokaklarda megafonla afişe ediyor
Adana'da 54 yaşındaki Osman Aslan, kamyonetinin üzerine pankart asıp, eline aldığı hoparlörle kendisini dolandırdığını öne sürdüğü kişinin adını söyleyerek kenti dolaştı.
Yaşam 18 Nisan 2018 - 10:28

Osman Aslan isimli zeytinyağı toptancısı, iş adamı M.K.’ye senetsiz 13 bin 500 lira değerinde zeytinyağı sattığını ancak parasını alamadığını öne sürdü. Zarar ettiği için kredi çektiğini ve faizler nedeniyle 28 bin liralık mağduriyeti oluştuğunu anlatan Aslan, M.K. parasını ödemeyince çareyi onu afişe etmekte bulduğunu söyledi. Hafif ticari aracının üzerine kendisini dolandırdığını öne sürdüğü şahsın nüfus kağıdı ve “Zaza A.’nın oğlu M.K. beni dolandırdı, hakkımı helal etmiyorum” yazılı bir afiş yerleştiren Aslan, her gün kenti sokak sokak dolaştığını ve insanlara megafonla M.K.’nın dolandırıcılık yaptığını haykırdığını söyledi.

“KENDİSİNE BİR ÇOK KEZ HABER GÖNDERDİM”

Osman Aslan, çocuklarının rızkını M.K’nın içki masasında harcadığını da iddia ederek başından geçenleri şöyle anlattı:
“Kendisine elli sefer haber gönderdim, ailesine gittim. “O milleti dolandırıyor, öyle bir kardeşimiz, oğlumuz yok” dediler. Hala bankaya para ödüyorum. Onun ne kadar karaktersiz olduğunu ispatlamak için bu yola başvurdum. Annesinin evine de hoparlörle gittim. Annesi balkona çıktı. “Hakkımı helal etmiyorum. Sen öldüğün gün mezarına geleceğim mikrofonla, oğlun beni dolandırdı diye ortalığı karıştıracağım” dedim. Gezmediğim sokak kalmadı. Emniyet müdürüme de sesleniyorum. Bu adam sadece beni değil devleti de dolandırıyor. Türkiye’yi ne şekilde faturayla dolandırdığını ispatlayacağım” ifadelerine yer verdi.
dolandirici
(İHA- DHA)