Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Kesin korunacak hassas alan’ olarak ilan edildi… İşletmeler yıkılıyor!
‘Kesin korunacak hassas alan’ olarak ilan edildi… İşletmeler yıkılıyor!
Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Küdür Yarımadası'nın Doğal SİT Alanı'nın 'kesin korunacak hassas alan' olarak tescil ve ilan edilmesini ardından bölgenin eski haline dönüştürülmesi adına başlatılan çalışmalar kapsamında 1 işletmede yıkım ve söküm işlemi gerçekleştirildi.
Yaşam 20 Şubat 2020 - 12:13

Bodrum Belediyesi, Resmi Gazete’de, Küdür Yarımadası’nın Doğal SİT Alanı’nın ‘kesin korunacak hassas alan’ olarak tescil ve ilan edilmesini ardından harekete geçti.

Bodrum’un doğasına sahip çıkılması için Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın talimatıyla, ilgili birimler bölgedeki işletmelerin tahliye işlemleri için yasal sürecin başlatılması için çalışma yaptı. Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Küdür Yarımadası sahilinde faaliyet gösteren iki işletmenin yetkililerine tahliye için tebligat yaptı.

Yasal süreci tamamlanan işletmelerden biri, dün Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin gözetiminde, kendi imkanlarıyla yıkım ve söküm işlemlerini başlatarak tesisini kaldırdı. Bölgedeki diğer işletme için yasal sürecin ise sürdüğü bildirildi. DHA

Etiketler