Keyifli ve güvenli gezi için doğru ürünü seçin!

Anne-baba olduktan sonra bazı eşyalar, ebeveynler için adeta kurtarıcı haline gelir. Bu eşyaların başında da bebek arabaları gelir. Günümüzde her zevke hitap eden pek çok araba çeşidi var. Bu çeşitler arasından seçim yaparken zorlanıyorsanız, işte size karar vermenizde yardımcı olacak bazı ipuçları…

Keyifli ve güvenli gezi için doğru ürünü seçin!

– Çocuğunuz için seçeceğiniz arabada ilk olarak incelemeniz gereken güvenlik önlemleri. Örneğin, bebeğinizi arabaya yerleştirdiğinizde emniyet kemeri mutlaka beş noktadan bağlı olmalı. Bu, birçok tehlikeyi önleyecek önlemlerden sadece biri.

– Emniyet kemeri, bebek ne kadar hareketli olursa olsun açılmayacak kadar sağlam ve kaliteli malzemeden üretilmiş olmalı.

shutterstock_414490054-1

– Tekerleklerin sağlam olup olmadığını, araba satın alırken kendi ağırlığınızı vererek test etmeniz size avantaj sağlar. Bu şekilde arabanın sağlıklı malzemeden üretilip üretilmediğini de anlamış olursunuz.

– Çocuğunuzun arabada otururken de rahat etmesi için sırt yaslama yerinin isteklerinizi karşılayabilecek şekilde ayarlanabilir olup olmadığını kontrol edin.

– Tek elle açılıp kapanabilen araba, kullanım kolaylığı açısından arka tekerleğinde mutlaka fren sistemi olmalı.

puset2

– Tentede bir ışık alma alanı varsa bu mutlaka UV korumalı olmalı.

– Süspansiyon ya da yaylanma oranının fazla olması bebeğin daha konforlu gitmesini sağlar.

– Katlandıktan sonra araç bagajına kolay sığabilmeli.