Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kilo vermenizi engelleyen 10 gizli sebep!
Kilo vermenizi engelleyen 10 gizli sebep!
Yaz aylarına formda girmek için kilo vermek ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız bu önerilere mutlaka kulak verin...
Yaşam 5 Nisan 2018 - 11:38

Yaz ayları yaklaşırken herkes kilo verme telaşına girdi. Hem yediklerinize dikkat ediyor hem de spor yapmanıza rağmen kilo veremiyorsanız bu nedenlere mutlaka göz atın…

1- Gerçekçi olmayan hedefler koymak.Kendinize “Bu ay 20 kilo vereceğim.” gibi gerçekçi olmayan hedefler koyarsanız zamanla başarısızlığa uğradığınızı düşünerek motivasyonunuz düşecektir. En iyisi sağlıklı ve gerçekçi hedefler koyarak rejim yapmak.

kilo-2
2- Ayaküstü atıştırmak.”Ayaküstü atıştırayım da açlığım yatışsın.” diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Ayakta yediğiniz yiyecekler doyma hissinizi geciktiriyor.

kilo-3
3- Yiyecek içeriklerini okumamak.Hazır bir gıda alırken üzerinde “%50 az yağlı” yazması onun sağlıklı olduğu anlamına gelmeyebilir. İçerik kısmını mutlaka okumalısınız.

kilo-4

4- Kahvaltıyı atlamak.Günün en önemli öğünü elbette kahvaltıdır. Kahvaltıyı atlarsanız metabolizma hızınız büyük ölçüde düşecektir.

kilo-5
5- Sağlıklı diye çok fazla yemek.Meyve, sebze, kuruyemişler ve zeytinyağı sağlıklı gıdalar olabilir; ancak bu gıdaları da aşırı tüketmek kiloya sebep olacaktır.

kilo-6
6- Hareketsiz yaşam.Ne kadar az yeseniz de hareket etmediğiniz sürece vücut, yediklerinizi depolayacaktır.

kilo-7

7- Düzensiz uyku.Düzensiz uyku, metabolizmanızı yavaşlatan bir unsur.

kilo-8

8- Uzun süre aç kalmak. Uzun süre aç kalmak yerine küçük ve sık öğünler yenmelidir.

kilo-9

9- Su içmemekYetişkinlerin vücudundaki su oranı %70, bebeklerinki ise %90’dır. Su metabolizma için büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle susuzluk, kilo vermenizi engelleyen en büyük unsurlardan biridir.
kilo-10

10- Sürekli tartılmak. Sürekli tartılmak, rejimde yanıltıcı bir unsurdur.

kilo-11