Kırışıklıklarınıza ameliyatsız çözüm

Kırışıklıklarınızdan ameliyatsız, acısız ve ağrısız kurtulmak istiyorsanız radyo frekans yöntemiyle 10-15 yaş daha genç görünmeniz mümkün…

Kırışıklıklarınıza ameliyatsız çözüm

Dr. Eylem ACAR

Nasıl bir yöntemdir?

Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonları (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır. Açığa çıkan bu ısıyla kolajen uyarılır. Uygulamada tedavi edilen bölgenin ısısı 60 dereceye çıkarılır. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez. Buradaki amaç kolajenleri uyarmak ve harekete geçirmektir.

shutterstock_238247800

Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır. Uygulama yapılacak olan bölge temizlendikten ve işlemi kolaylaştıran bir haritalama işleminden sonra seçilen başlığa uygun sayıda atış ile radyofrekans, ayarlandığı güçte alana uygulanır. İşlem süresi uygulanacak atış sayısına göre değişir. Yüz uygulamalarında süre yaklaşık 1 saattir.

Hangi bölgeler icin uygundur?

En belirgin sonuçların alındığı yer yüz bölgesidir. Alt yüz ve boyun en sık uygulandığı bölgedir. Alın, göz çevresi etkinlik sağladığı alanlardandır. Bunlar dışında, karın, bacak, diz çevresi ve kollarda uygulama alanlarıdır.

shutterstock_578728849

Hangi yöntemlerle kombine edilebilir?

Diğer noninvazif- cerrahi dışı uygulamaların birçoğu ile kombine edilebilir. Botoks ve dolgu uygulamalarının yanı sıra, cildin yüzeyinin yenilenmesinde etkili olan fraksiyonel laser sistemleri ile ve fokuslu ultrasonla birlikte de kullanılabilir.

shutterstock_374042578

Etkisi ne zaman başlar?

Etkisi işlemden yaklaşık iki hafta sonra görülmeye başlar. Radyofrekans uygulamasından etkilenen kolajen demetlerinin boyunda kısalma ve yeni kolajen oluşumu görülür. Bu değişiklikler daha gergin bir deri yapısı oluşturur. Etki dördüncü aya kadar giderek gelişir. Daha sonra etkinliği 12-18 ay devam eder.