O’nun için Boğaz’ı yüzerek geçti

Pazar günü İstanbul’da 28’inci kez düzenlenen Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda İngiliz yüzücü Chris Bartlett, 12 yaşındaki Türk arkadaşı Erin’in hastalığına dikkat çekmek için yüzdü.

O’nun için Boğaz’ı yüzerek geçti

Pazar günü İstanbul'da 28'inci kez düzenlenen Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda İngiliz yüzücü Chris Bartlett, 12 yaşındaki Türk arkadaşı Erin'in hastalığına dikkat çekmek için yüzdü. Bartlett, Rett sendromluların sesini dünyaya duyurmak istiyor…

4

ESKİ BİR YÜZÜCÜ

ESKİ bir yüzücü olan İngiliz Chris Bartlett'ın arkadaşları Eylem ve Paul Selby'nin kızı Erin, sağlıklı bir bebek olarak dünyaya gelmiş. Şu anda 12 yaşında olan Erin yaşıtları gibi konuşamıyor, yürüyemiyor ve ellerini kullanmakta güçlük çekiyor. Bu nedenle anne babası başta olmak üzere uzmanlardan da destek almak zorunda. Nörolojik bir hastalık olan Rett sendromu teşhisi Erin yedi yaşındayken konulmuş.

Erin'in annesi Eylem Selby, kızı için yarışa katılan Chris'e minnet duyduğunu söyledi.

DOSTLUĞU ÖRNEK OLDU

CHRIS Bartlett, Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda Erin için yüzdü ve ‘Erkekler 45-50 Yaş' kategorisinde 10'uncu olarak yarışı tamamladı. Erin'le dostluklarının başka hastalara da umut olduğunu belirten Bartlett, yarışmanın en büyük ödülünün dostluk olduğunu söyledi. İngiliz yüzücü, herkesi bu hastalığın tedavisi için bilimsel çalışmalara destek veren Reverse Rett Derneği'ne bağış yapmaya ve destek olmaya çağırdı.

2

 

– Chris Bartlett, İstanbul'u çok sevdiğini ve Asya ile Avrupa kıtaları arasında Erin için kulaç atmanın kendisi için değişik bir deneyim olduğunu söyledi.

– Hastalığının yarattığı zorluklara rağmen Erin'in müziğe aşırı sevgisi ve ilgisi var. Özellikle klasik müzik ve pop-caz sanatçısı Michael Buble'ın hayranı…

Eser Akgül/eakgul@sozcu.com.tr

Loading...