Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kızılay, 2015 yılında 2 milyon ünite kan topladı
Kızılay, 2015 yılında 2 milyon ünite kan topladı
Kızılay'ın 'Güvenli Kan Temini Projesi' kapsamında 2005 yılında 400 bin civarında olan yıllık kan bağışı sayısı, 2015 yılı sonu itibariyle 2 milyona çıktı.
Yaşam 14 Nisan 2016 - 14:59

Yozgat Kızılay Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Selçuk Yılmaz, ‘Güvenli Kan Temini Projesi’ kapsamında 2015 yılında 1 milyon 937 bin 932 ünite kan topladığını belirtti.

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından, 07-13 Nisan Sağlık Haftası dolayısıyla Kamu Hastaneleri Birliği binasında kan bağışı kampanyası düzenlendi. Genele Sekreter Op. Dr. İsmail Kurca'nın da kan bağışında bulunduğu kampanyaya sağlık çalışanları yoğun ilgi gösterdi.

Sağlık Haftası etkinlikleri kapsamında Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği ve Kızılay Kan Bağış Merkezi ortaklığında yapılan kan bağışı kampanyasına hastaneye gelen hasta yakınları, vatandaşlar da katıldı. Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği tarafından katılımcılara teşekkür belgesi verildi.

Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Selçuk Yılmaz, yaptığı açıklamada, Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve çalışanlarına güvenli kan teminine destek verdikleri için teşekkür etti. Dr. Yılmaz, şunları kaydetti: “Sağlık Bakanlığı’nın 2005 yılında Türk Kızılay’ı ile başlatmış olduğu ‘Güvenli Kan Temini Projesi’ kapsamında 2005 yılında 400 bin civarında olan yıllık kan bağışı sayısı, 2015 yılı sonu itibariyle 1 milyon 937 bin 932'ye çıkmıştır. Proje kapsamında ülke genelinde kurumlarda, özel kuruluşlarda, il ve ilçe meydanlarında, halka açık alanlarda kan bağışı organizasyonları düzenlemekteyiz. Kurumlarda başlatılan kampanyalarla kan bağışına destek oldukları için çok teşekkür ediyoruz.”

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail Kurca da kan bağışının önemine değindi. Dr. Kurca, “Sağlık Haftası nedeniyle, sosyal proje kapsamında kurumuz ve sağlık çalışanlarımızla kan bağışında bulunmayı planladık. Kan vermek hayat kurtarır, bir gün herkesin kana ihtiyacı olabilir. Binamızda başlatmış olduğumuz kan bağışı kampanyasında kan bağışında bulunan, bu proje de emeği geçen tüm çalışanlarımıza, özellikle Yozgat Kan Bağışı Merkezi’ne teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.