Köpekleri beslemek için 60 kilometre yol gidiyor

Aksaray'da mobilya ustası Üçler Yücel, topladığı yiyecekleri 60 kilometre yol katederek köpeklere götürüyor.

Köpekleri beslemek için 60 kilometre yol gidiyor

Mobilya atölyesi işleten 3 çocuk babası Üçler Yücel, 3 yıl önce memleketi Ağaçören’e gittiği sırada yakındaki Karapınar yaylasında gördüğü köpeklerin aç olduğunu fark edip yiyecek verdi.

Bu durumu alışkanlık haline getiren Yücel, 3 yıldır hem kendi aldığı hem de fırın ve kasaplardan topladıkları yiyecekleri kent merkezine 60 kilometre uzaklıktaki yaylaya götürüp köpekleri besliyor.

KÖPEKLERLE VE YAVRULARIYLA İLGİLENİYOR

30 köpeği besleyen Yücel, “Yoldan geçen herkes bu hayvanlara bir ekmek verse, bu köpekler hiç aç kalmaz. Yaz-kış demeden haftada iki gün mutlaka gelmeye çalışıyorum. İki farklı bölgedeki köpekleri tek tek elimle besliyorum. Buranın uzaklığı Aksaray merkeze 60 kilometre. Gelip bu köpeklerle ve yavrularıyla ilgileniyorum. Bölgede 30 tane sahipsiz köpek var. Hepsi de bakıma muhtaç” dedi.

“HER GEÇEN SU VE YEM VERSE HİÇ AÇ KALMAZLAR”

Yücel, beslediği köpeklerin birçoğuna da isim verdiğini söyledi:

“İsim verdiğim köpekler, aracımı tanıyıp beni koşarak karşılıyor. Arabadan indiğim zaman, adeta sevinç gösterisinde bulunuyorlar. Çok mutlu oluyorlar. Benim ricam; durumu müsait insanların, böyle hayvanlara yardımcı olmaları. Çünkü önümüz kış ve bakıma muhtaçlar. Bölgede görev yapan jandarma ekipleri, sağlık görevlileri ile bir bankanın müdürü, buradan geçerken hayvanlara su ve mama bırakıyor. Fakat her geçen su ve yem verse hiç aç kalmazlar.”

“ÇEVREMİZDEKİ HİÇBİR GÜZELLİĞİ GÖRMÜYORUZ”

“Bu hayvanlara bakmak, bizim boynumuzun borcu. İnsanlar olarak sürekli maddiyata bakıyoruz. Çevremizdeki hiçbir güzelliği görmüyoruz. ‘Hayvanlarımız aç kalmasın’ diyerek dağlara; etçil hayvanlar için et, otçul olanlara ot bırakan bir neslin torunlarıyız. Bunları lütfen unutmayalım.” (DHA)

Loading...