Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Köpekleri canlı canlı çöp kamyonunda ezen temizlik işçilerini böyle savundular
Köpekleri canlı canlı çöp kamyonunda ezen temizlik işçilerini böyle savundular
Ülkemizde her gün yeni bir tuhaflık yaşanıyor. Nevşehir'in Acıgöl ilçesinde çöp kamyonlarına atılan köpeklerin hakkını arayan hayvan severler yerli halk tarafından protesto edildi. Küçük bir çocuğun eline tutuşturulan, "Gusül abdest bilmeyenler bize hayvan sevgisini öğretemez" yazılı döviz tepki çekti.
Yaşam 25 Temmuz 2018 - 13:10

Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde çöp kamyonlarına atılan köpeklerin hakkını arayan hayvan severler yerli halk tarafından protesto edildi. Pankartlarda yazanlar ise görenlere ‘Yok artık’ dedirtti.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada paylaşılan Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde bir köpeğin belediye işçileri tarafından çöp kamyonuna atılıp sopalarla ittirildiği video kamuoyunu ayağa kaldırmıştı. Hızla büyüyen tepkilerin ardından Nevşehir Kaymakamlığı soruşturma başlatıldığını bildirirken, Nevşehir Belediye Başkanı Ercan Ertaş ise olayın zannedildiği gibi olmadığını belirtip, ‘Biz çöp kamyonlarını hayvan toplama aracı olarak kullanıyoruz’ demişti.

halkkk
Sosyal medyada pek çok kişi tarafından paylaşılan videoya yorumlar da gecikmedi. Hayvan severler belediye başkanının ifadelerini de sert bir üslupla eleştirdi. Olayın peşini bırakmayan yurttaşlar ise hayvanların haklarını savunmak için gittikleri Acıgöl Belediyesi’nin önünde yerli halk tarafından protesto edildiler. Üzerlerinde ‘Leyla giderken neredeydiniz?’, ‘Bu vatan şehit verirken siz neredeydiniz?’ yazan pankartlar taşıyan yerli halk hayvan severleri büyük şaşkınlığa uğrattı. Küçük bir kız çocuğunun elinde ise ‘Gusül abdestini bilmeyenler bize hayvan severlik öğretemez’ yazdığı görüldü.

Son güncelleme: 13:11 - 25.07.2018