Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kot pantolondan yapılan saksı görenleri tebessüm ettirdi
Kot pantolondan yapılan saksı görenleri tebessüm ettirdi
Ordu'nun Fatsa ilçesine bağlı tatil amaçlı özellikle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Yalıköy Mahallesi'nde küçük sokaklar, sıra dışı saksılar ve içindeki çiçekler görenleri şaşırtıyor.
Yaşam 9 Temmuz 2018 - 10:34

Mahallelilerin ana geçim kaynağı olan balıkçılığın yanı sıra turizm anlamında da kendini geliştiren Yalıköy Mahallesi, özellikle küçük sokaklarında bulunan tarihi evler ve bu evlerin dışını süsleyen ilginç saksılarla vatandaşların ilgisini çekiyor. Bir evin dışında bulunan ilginç saksılardan en dikkat çekeni ise kot pantolon içine yerleştirilmiş rengarenk çiçekler.
orduEvinin dışını sıra dışı saksılarla süsleyen mahalle sakini, çiçekleri çok sevdiğini belirterek, “İnternette araştırmalar yaparken buna benzer saksılar gördüm. Ben de eski ne varsa evde onların hayat bulması adına içlerine toprakla doldurup rengarenk boyayarak saksıya çevirdim. Değişikliği çok seviyorum ve çocuklarımın yardımı ile evimin dışını çiçeklerle süsledim. Çok da beğenildi. Yöremizin güzelleşmesi için bu tür bir çalışma yaptım. Çevremizin temiz kalıp çiçeklenmesi için mücadele ediyorum. Pantolonlu saksıyı görenler şaşırıyorlar ve genelde bu ilginç saksıyla fotoğraf çektiriyorlar. Farklı fikirlerim var ve çizmelerden ve farklı ayakkabılardan da saksılar yapacağım. Mahallemiz turistik bir mahalle olma yolunda ilerliyor. Tüm halkımızdan isteğim benim kadar duyarlı olmalarıdır” ifadelerini kullandı.
ordu2(İHA)

Son güncelleme: 10:59 - 09.07.2018