Kraliyet resmi açıklama yaptı; Meghan Markle’ın doğumu ilan edilmeyecek

Dün, Kensington Sarayı'ndan resmi bir açıklama yapıldı. Açıklamada, Sussex Düşesi'nin doğumunun ilan edilmeyeceği, çiftin özel kutlamalarından sonra uygun gördükleri bir gün halkla paylaşacakları bildirildi...

Kraliyet resmi açıklama yaptı; Meghan Markle’ın doğumu ilan edilmeyecek

Kensington Sarayı dün, Sussex Dükü ve Düşesi’nin, bebeklerinin doğumunu yalnızca bir aile olduktan ve kendi aralarında özel kutlamalar yaptıktan sonra halkla paylaşacaklarını resmi bir açıklama ile bildirdi…
Daha önce evde doğum yapmak istediğini belirten Meghan Markle’ın bu isteğini de kabul eden Kensington Sarayı’ndan bir sözcü alınan kararı bir bildiri ile halka duyurdu. Açıklamada Sussex Dükü ve Düşesi’nin aldıkları bir kararla, bebeğin doğumunun ilan edilmeyeceği, Majesteleri Elizabeth’in karara saygı duyduğu da yazıyor. Ayrıca kendi aralarında yapılacak özel kutlamalardan sonra, uygun gördükleri bir gün bebeğin doğumunu halka duyuracakları da belirtildi.
Bu kararın alınmasındaki nedenlerden biri de Düşes’in doğum yaptıktan birkaç saat sonra, hastane önünde halk ve medyanın karşısına çıkmak istememesiymiş. Zira bu fikir onun düşüncelerine oldukça aykırıymış… Resmi açıklamanın yanı sıra bazı dedikodular da Meghan’ın 35 yaşında olduğu için doğumun riskli olabileceği, hatta Düşes’in epidural veya sezaryen olabileceği yönünde.
İşte bildirinin metni

“Sussex Dükü ve Düşesi, İngiltere’ye ve tüm dünyaya, yeni doğacak bebeklerinin hazırlık sürecinde gösterdikleri iyi niyet ve sevgi dolayısıyla minnettar. Prenses Meghan, bebeklerinin doğumuyla ilgili gelişmeleri saklı tutmak istediğini bildiren kişisel bir karar aldı. Dük ve Düşes, yeni bir aile olarak kendi aralarında kutlama fırsatını yaşadıktan sonra heyecanlı haberleri herkesle paylaşmayı dört gözle bekliyor.”