Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kulak çınlamasından 1 dakikada kurtaran yöntem!
Kulak çınlamasından 1 dakikada kurtaran yöntem!
Kulak çınlaması bir çok insan için büyük sorun yaratmaktadır. Uzun süreli kulak çınlamasından kurtulmak için internette yeni bir yöntem yayıldı. İşte o yöntem...
Yaşam 6 Şubat 2019 - 11:55

Kulak çınlaması, kulakta uğultu, su gürültüsü ve cızırtı duymak şeklinde tarif edilir. Uzun süreli ve geçici olabilen kulak çınlaması kişilerde yorgunluk ve depresyona bile neden olabilir. Mayo Clinic'te belirtilenlere göre kulak çınlaması her beş kişiden birini etkiliyor. Kulak çınlamasına sahip olan kişiler, bunun yaşam standartlarını düşürdüğünü söylüyorlar.

Ek olarak kulak çınlamasının bir çaresi olmadığını da ekliyorlar.

Kulak çınlamasını geçirmek için ise uzmanlar farklı yöntemler öneriyorlar. Bunlardan bazıları kulağa takılan özel bir cihaz, terapi veya bazı ilaçlar.

Son günlerde ise kulak çınlamasını geçirdiği söylenen bir teknik internette hızla yayıldı.

İşte o yöntem:

1- Öncelikle avuç içinizi masanın üstüne hizalayın. Daha sonra işaret parmağınızı orta parmağınızın üstüne aşağıdaki gibi bastırın. Tıpkı parmaklarınızı şıklatır gibi hissedeceksiniz.

2- Şimdi de avuç içinizi kulağınıza hizalayın.

3- Şimdi de ilk adımı avuç içiniz, kulağınız hizasındayken tekrarlayın. Bunu 50 kez tekrarlamanız gerekiyor.