Sözcü Plus Giriş
GALERİ Kulak memesindeki çapraz çizgi ne anlama geliyor? 7 Haziran 2017 02:57
1 American Journal of Medicine'de yayınlanan yeni bir çalışma, tehlikede olduğunuzu size önceden gösterecek.
2 Daily Mail'de yer alan habere göre; 241 kişi üzerinde yapılan çalışmada kulak memesinde kıvrım olan kişiler felç geçirme riski ile karşı karşıya... Daha önce felç geçiren 241 kişinin bir araya getirildiği çalışmada, kişilerin dörtte üçünün kulak memesinde kırışıklık tespit ettiler.
3 Bunun sebebi ise şuna bağlanıyor; arterler tıkanırken felç riskini artırırken, kulak memesine de kan akışını azaltıyor. Bu durum da kulak memesinin esnekliğini yitirmesine ve çapraz bir şekilde kırışmasına sebebiyet veriyor.
4 İsrailli araştırmacılar, kulak memesi kırışıklığının da inmenin risk faktörleri arasına eklenmesi gerektiğini vurguluyor.
5 Güney Galler'de Aneurin Bevan Üniversitesi İnme Merkezi'nden Dr. Yaqoob Bhat, kulak memesindeki çapraz işaretin ileri yaş ile alakalı da olabileceğini belirterek, bazı çalışmalar, diyabet, hipertansiyon, iskemik kalp hastalığı ve periferik vasküler hastalık gibi kardiyovasküler risk faktörleri ile de ilişkisini göstermiştir. Bu yeni çalışma, kulaktaki kırışıklık ile inme riski arasında bir ilişki olduğunu gösteriyor ama daha fazla çalışmaya ihtiyaç var" dedi.
6 KULAĞINIZ ÇOK ŞEY ANLATIYOR
Doğduğumuzda kulaklarımız tamamen oluşur. Tanımlama görevini üstlenir, biz büyüdükçe değişmezler. Böylece kulaklarımız parmak izi gibi düşünülebilir.
7 Bir araştırmaya göre kulak memesinin bağlı olduğu nokta, çekingen veya baskın genin ortaya çıkmasını sağlar.
8 Eğer çapraz kulak kırışıklığınız varsa, muhtemelen koroner arter hastalığı geçirmiş olabilirsiniz.
9 Eğer çapraz kulak kırışıklığınız varsa, muhtemelen koroner arter hastalığı geçirmiş olabilirsiniz.
10 Eğer kulaklarınız çok soluk renkteyse, yeterli seviyede vitamin ve kalsiyum aldığınızdan emin olmalısınız.
11 Eğer kulaklarınızda derin kırmızılıklar mevcutsa, bu hafıza kaybının, sürekli baş dönmesinin veya beyin problemlerinin bir göstergesi olabilir. Kulak kıkırdağının iltihaplanması, tekrarlayan polikondrit adı verilen hastalığın bir belirtisidir.
12 Kulak refleksolojisi, stres ve ağrıdan kurtulmak için el ve ayak refleksolojisi kadar etkilidir.
13 İskelet sistemiyle bağlantılı olan 200'den fazla akupuntur noktasına baskı uygulayarak, çeşitli sağlık problemlerinizi çözebilirsiniz. Çoğu kulak çizelgesi, fetal pozisyonda doğmamış bir çocuğu tasvir eder.
14 Siz de bu noktaları hafifçe sıkarsanız, küçük ağrılardan kurtulabilirsiniz.
1. Sırt ve omuzlar
2. Organlar
3. Eklemler
4. Burun sinüsleri ve boğaz
5. Sindirim
6. Baş ve kalp