Sözcü Plus Giriş

Küs komşular aynı yere 1 metre arayla 2 merdiven yaptı

Trabzon'da komşu 2 aile, 10 yıl önce arazilerinde su kaynaklı anlaşmazlık yaşadı. O günden beri görüşmeyen komşu aileler, yamaçtaki evlerine, aralarında 1 metre mesafe olan 110 ve 87 basamaklı 2 merdiven yaptırdı.

Güncellenme: 11:20, 10/05/2021

Çaykara’nın Akdoğan Mahallesi'nde komşu olan Hanefi Men ve Şerafettin Yıldız arasında, 10 yıl önce dik yamaçtaki sınır arazilerinde, su kaynaklı anlaşmazlık çıktı.

Aralarında küslük olup, birbirleriyle görüşmeyen komşu aileler, araç yolu olmayan ve patikadan ulaşım sağladıkları evlerine çıkan 2 farklı merdiven yaptırdı. Aileler, yamaç arazide, aralarında 1 metre mesafedeki merdivenlerle evlerine ulaşıyor.

Zamanla arası düzelen komşular, şu an birbirleriyle görüşseler de kendilerine ait merdivenleri kullanmaya devam ediyor.

“HERKES KENDİ YOLUNDAN EVİNE ÇIKIYOR”

Yıllar önce yaşanan arazi tartışması nedeniyle ayrı merdiven yaptıklarını anlatan Şerafettin Yıldız, “İki komşu arasında burası sınırdı. Burada hendek dediğimiz yerde bir su vardı ırmak gibi akan. Yüzyıllardır bu su burada. Suyun işgal ettiği yer, bizim arazimiz üzerinde. Zamanla su yüzünden anlaşmazlık çıktı. Yan komşunun daha önceden merdiveni vardı. Aslında o merdiven bizim de evimizin kapısına çıkıyor. Ama aramızdaki anlaşmazlık ‘Onların merdivenini kullanırız da büyür’ diye kendi arazimizde kendimize ait merdiven yaptık. Şimdi herkes kendi yolundan evine çıkıyor” dedi.

“BURADA BÖYLE ŞEYLER NORMAL”

İki ailenin komşusu Mehmet Ali Yıldız da “İki aile de yıllardır birbirleriyle konuşmazdı. Şimdi konuşuyorlar ama iki aile de kendi yerinde merdiven yaptı. Şimdi herkes kendi yerindeki merdiveni kullanıyor. Dışarıdan gelenler soruyor ‘Neden burada çift merdiven var?’ diye. Ama bize normal geliyor merdivenler. Çok masraf yaptılar merdivenlere” diye konuştu. (DHA)

Yayınlanma Tarihi:10:09,