Sözcü Plus Giriş

Kuşadası’nda yasağa rağmen vatandaşlar denize girdi

Aydın'ın turistik kenti Kuşadası'nda hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle birlikte cadde ve sokaklarda hareketlilik yaşandı. İlçenin dünyaca ünlü Kadınlar Denizi Plajı'nda bazı vatandaşlar denize girmenin yasak olduğu halde denize girdi.

Güncellenme: 09:42, 10/05/2020
Kuşadası’nda yasağa rağmen vatandaşlar denize girdi

Türkiye'de corona virüsü ile mücadele tedbirleri kapsamında 23 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı uygulandı. 11 Nisan tarihinde hafta sonları ve resmi günleri kapsayan şekilde başlayan yasak, İçişleri Bakanlığının genelgesiyle aralarında Aydın’ın da bulunduğu 7 ilde kaldırıldı.
Kısıtlamanın sona ermesinin ardından hayatın normale dönmesi Aydın'ın turistik ilçesi Kuşadası'nın cadde ve sokaklarına hareketlilik getirdi. Havanın güzel olmasını fırsat bilenler maskelerini takıp gerekli önlemlerini alarak dışarıya çıktı, sahil bandında yürüyüş yaptı. Kenti ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktaları arasında yer alan Atatürk Bulvarı ve Sağlık Caddesi'nde de bazı alış veriş dükkanları açıldı. İlçenin dünyaca ünlü mavi bayraklı plajı Kadınlar Denizi'nde vatandaşların yasak olmasına rağmen denize girip güneşlendiği görüldü.

FOTO:İHA

Kuşadası'nda 25 yıldan fazla yaşadığını belirten serbest meslek sahibi Alpay Yıldırım, “Sokağa çıkma yasağı olduğu için hafta sonları evde oturmak zorunda kalıyorduk. Yasağın kalkmasıyla birlikte tedbirimizi alıp kendimizi dışarıya attık. Kuşadası çok güzel bir tatil kenti. Umarım en kısa sürede bu hastalıktan tamamen kurtulur, eski yaşantımıza döneriz” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:09:37,