Kuyu köpeğin bakımını Haçiko Derneği üstlendi

Önce düştüğü kuyuda 15 gün mahsur kalan, güçlükle kurtarıldıktan sonra kanlı ishale yakalanan Kuyu köpek, hastalığının tedavi edilmesinin ardından Ömür Gedik'in kurucusu olduğu Haçiko Derneği'ne verildi.

Kuyu köpeğin bakımını Haçiko Derneği üstlendi


Beykoz’da kaçak sondaj kuyusuna düşen ve 15 gün sonra kurtarılan Kuyu köpek, ölümcül olduğu bilinen kanlı ishal tedavisi bittikten sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürü Muhammet Nuri Coşkun tarafından Ömür Gedik’in kurucusu ve başkanı olduğu HAÇİKO Derneği’ne sahiplendirildi.

ÖMÜR GEDİK: YERİNİ AÇIKLAMAYACAĞIZ

Ömür Gedik, Kuyu köpek üzerinden yapılması muhtemel bağış çağrılarına itibar edilmemesini rica etti ve bundan sonraki süreçte tüm masraflarının HAÇİKO tarafından karşılanacağını açıkladı. Gedik, Kuyu köpeğin güvenliği düşünülerek tedavi ve sonrasında bakılacağı yerin açıklanmayacağını, ancak belirli aralıklarla kamuoyuna video ve fotoğraflarla bilgi verileceğini sözlerine ekledi.

istihbarat-kuyu-2

Kuyu’nun kurtarılma serüveninde emeği geçen İstanbul İtfaiyesi Beykoz Grubu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü, Barış Şengün, Prof Dr Orhan Kural ve TTK’ya teşekkür eden Gedik, bundan sonra Kuyu’nun emin ellerde olduğunu ve ona çok iyi bakılacağını söyleyerek sözlerini şöyle tamamladı: “Tek amacımız üst üste zorluklar atlatan ve milletçe tek yürek olmamızın sembolü haline gelen Kuyu’nun bundan sonraki yaşamını sakin, huzurlu, güvenli ve sevgi dolu bir ortamda geçirmesi olacak, bundan hiç şüpheniz olmasın…”