Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
LeMan’dan Arif Sağ’a destek
LeMan’dan Arif Sağ’a destek
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği'ne (MESAM) kayyum ataması mizah dergisi LeMan'a kapak oldu. Görevden alınan Arif Sağ da LeMan'ın kapağını sosyal medyadan yayımlayarak, "Halkın sanatçısıyız.." mesajını paylaştı.
Yaşam 13 Mart 2018 - 04:19

Orhan Gencebay bir süre önce yaptığı açıklamayla MESAM’dan istifa etmiş ve açıklamalarına Arif Sağ’ın da aralarında bulunduğu kurum yöneticilerinden tepki gelmişti. Yaşanan olayın ardından Kültür Bakanlığı, Arif Sağ başkanlığındaki MESAM yönetimini görevden alarak yerine Yavuz Bingöl, Recep Ergül,Polat Yağcı, İpek Açar, Turhan Taşan, Fuat Güner ve Coşkun Sabah’ı üye olarak atadı.

leman

Büyük tartışmaların yaşandığı olay mizah dergisi LeMan’a kapak oldu. Birinci sayfasını kayyum atamasına ayıran dergi, Arif Sağ’a destek oldu. Sanatçı Arif Sağ da derginin birinci sayfasını sosyal medya hesabından paylaşarak, “Leman Dergisi.. Halkın sanatçısıyız..” ifadelerini kullandı.

İşte Arif Sağ’ın paylaştığı o mesaj:

arif