Londra Doğa Tarihi Müzesi’nde Noel hazırlığı: T.Rex Noel kazağı giydi

Londra Doğa Tarihi Müzesi, Tyrannosaurus Rex'e Noel kazağı giydirdi. Eklojik yapısıyla da dikkat çeken kazak, yılbaşı ağaçları ve dinozor siluetleriyle süslenmiş.

Londra Doğa Tarihi Müzesi’nde Noel hazırlığı: T.Rex Noel kazağı giydi

BBC’nin haberine göre, Noel kazağı 100 saatlik bir çalışmanın ürünü. Triceratops, Stegosaurus, T.rex ve Diplodocus türlerini betimleyen yeşil Noel ağaçları ve siluetleri olan mavi, kırmızı ve beyaz kazak, normal bir kazaktan 12 kat daha ağır. Ayrıca kazak, sürdürülebilir geri dönüştürülmüş iplik ve plastik şişeler kullanılarak Birleşik Krallık’ta üretildi.

Kazağı üreten firma, Parlamento Binası ve Ed Sheeran için triko üretmiş olsa da dinozor kıyafeti şimdiye kadarki en iddialı projeleri oldu. Kazağı üreten şirket küçük bir aile işletmesi. Şirketin sahibinin oğlu, “Babam 35 – 40 yıldır bu işin içinde ama daha önce hiç böyle bir şey yapmamıştı” diyor.

Müze, dinozor boyutundaki kazağın yanı sıra, mağazası için de insanların giyebileceği bedenler hazırladı. Bu kazaklar yüzde 100 geri dönüştürülmüş malzemelerden yapıldığı için çevre dostu olmasıyla da dikkat çekiyorlar. Ayrıca kazakların satışından elde edilen gelirin yüzde 100’ü, müzenin sergilerinin bakımı ve araştırmaların desteklenmesi için kullanılacak.

Amerikan Doğa Tarihi Müzesi, COVID aşılamasını eğlenceli hale getiriyor İlginizi Çekebilir Amerikan Doğa Tarihi Müzesi, COVID aşılamasını eğlenceli hale getiriyor Adele'den dikkat çeken itiraf: 'Londra'dan asla ev alamam, çok pahalı' İlginizi Çekebilir Adele'den dikkat çeken itiraf: 'Londra'dan asla ev alamam, çok pahalı' Batı Yakası'nın Hikayesi Suudi Arabistan'da yasaklandı İlginizi Çekebilir Batı Yakası'nın Hikayesi Suudi Arabistan'da yasaklandı
Loading...