Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Magandalardan gazeteciye saldırı
Magandalardan gazeteciye saldırı
Serbest gazetecilik yapan 38 yaşındaki C. H., Kaş'taki bir eğlence merkezinin önünde iki kişi tarafından darp edildi. Gazetecinin bir gözünün kemiği iki yerinden kırıldı. Diğer gözünde kayma ve yüzünde sinir hasarı oluştu.
Yaşam 10 Temmuz 2019 - 16:24

Serbest gazetecilik yapan C. H., geçtiğimiz günlerde tatil yapmak için Kaş’a gitti. Burada eğlenmek isteyen C.H., karşılaştığı arkadaşı D. N. Ö. ile konuşurken, F. E. ile çarpıştı. Ardından F. E. ve arkadaşı gazeteciye sözlü saldırıda bulundu. C.H. olaydan bir süre sonra oteline dönmek için dışarıya çıktı. Burada F. E.’nin arkadaşı ile karşılaşan C. H., yine sözlü saldırıya uğradı. Ardından F.E., gazeteciye saldırmaya başladı. C.H. saldırıdan hareketsiz kalarak kurtuldu.

SİNİR HASARI MEYDANA GELDİ

C. H., olayın ardından şikayetçi oldu. Polis saldırının olduğu yerde kamera kaydı olup olmadığını araştırdı. Ancak kayıtlara ulaşılamadı. C. H.’ye saldırıdan sonra yardım eden T.Y. ve M. A. ise verdikleri ifadede kavga anını görmediklerini söylediler. D. N. Ö.’nün ise yararlı bir şahit olacağına inanmadığı gerekçesiyle şahitlik yapmayı reddettiği iddia edildi. Şüpheli F.E.’nin olay gecesi yanında olan arkadaşının ise resmi kayıtlarda adına rastlanmadı.

C.H.’nin göz kemiğinin iki yerden kırıldığı, hasar almayan gözünde darbeler yüzünden kayma olduğu ve yüzünde sinir hasarı meydana geldiği ve ameliyat olacağı öğrenildi. C.H. yaptığı açıklamada geçtiğimiz günlerde Bozcada’da bir grup maganda tarafından darp edilen ve yaşamını yitiren gazeteci Ramazan Öksüz’ü hatırlatarak, “Ramazan Öksüz cinayetine üzüntümüz devam ederken böyle bir olay yaşadım. Verilmiş sadakam varmış. Adalet sistemimize ve yetkililerimize güveniyorum. Öncelikle tabiki hakkımı yasal yollardan arayacağım. Benim kaale alınmam için illaki ölmem mi gerekiyordu? Ayrıntılı açıklamayı daha sonra yapacağım” dedi. Şüpheli F.E. ise yapılan tetkiklerde 0.98 promil alkollü çıktı ve ifadesinde olay anını hatırlamadığını belirtti.

Son güncelleme: 15:41 - 12.07.2019