Mağaza açılışı, izdiham nedeniyle ertelendi!

Ankara'da açılışa özel indirim ve kampanyaların yanında hediyeler verileceği duyurusu yapılan telefon mağazasının önünde izdiham yaşandı. Toplanan yoğun kalabalık nedeniyle açılış, ertelendi. Mağaza yetkilileri kalabalığı kontrol altına alabilmek için çevik kuvvetten destek istedi.

Mağaza açılışı, izdiham nedeniyle ertelendi!

Başkent’te alışveriş merkezinde bugün açılması planlanan telefon mağazası, günler öncesinden açılışa özel indirim ve kampanyaların yanında hediyeler verileceği duyurusunu yaptı.

FOTO:DHA – Hediye ürünleri duyan yüzlerce vatandaş sabahın erken saatlerinden itibaren mağazanın önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

HEDİYE VERİLECEĞİ AÇIKLANDI

Sosyal medyada yapılan duyurularda mağazanın açılışında sırada bekleyen 1 ve 300’üncü, 301 ve 500’üncü, 501 ve 600’üncü kişiye çeşitli hediyeler verileceği, ayrıca bin lira ve üzeri alışveriş yapan ilk bin 200 kişiye de çeşitli hediyeler verileceği belirtildi.

ERKEN SAATLERDEN İTİBAREN YER KAPTILAR

Bunun üzerine vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren mağazanın faaliyete geçeceği alışveriş merkezinin önünde beklemeye başladı.

Alışveriş merkezinin açılmasıyla içeriye giren kalabalık, mağazanın önünde toplandı.

FOTO:DHA

POLİS ÇAĞIRILDI

Ancak kalabalık giderek arttı. Mağazanın önündeki koridor ile birlikte alışveriş merkezinin merdivenleri doldu. Zaman zaman sıra tartışmaları yaşandı. Bunun üzerine polise haber verildi. Gelen polisler önlem aldı.

FOTO:DHA

AÇILIŞ ERTELENDİ!

Daha sonra güvenlik sağlanamayacağı gerekçesiyle açılışın ertelenmesine karar verildi. Açılışın ertelendiği anonsunun yapılması üzerine vatandaşlar tepki gösterdi.

Sabah 07.00’den bu yana beklediğini belirten Kürşat İnce (19), “Önce 11’00’de sonra 13.00’te açılacağını söylediler, sonra da iptal ettiler. Haftaya açılsa yine izhidam olacak, burası Ankara, bu yoğunluk hep olacak” diyerek tepki gösterdi.

Kalabalık, polis ve güvenlik görevlilerinin uyarısıyla dağıldı. (DHA)

Loading...