Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mahallemizin köpekleri nerede?
Mahallemizin köpekleri nerede?
Hayvanseverler, Saraçhane’de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde bir araya geldi.
Yaşam 19 Nisan 2016 - 01:30

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı Kısırkaya'daki rehabilitasyon merkezini ve hayvanlara yönelik politikalarını protesto eden hayvan hakları savunucuları, sokak hayvanları için Saraçhane yolunu trafiğe kapadı.

Sarıyer Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde dövülen ve kafatası kırılan köpeğin tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Barınakta görevli A.İ. adlı kişinin dövdüğü iddia edilen kafatası kırık köpek ameliyatla hayata döndü.

PANKARTLAR AÇILDI

Sokakta yaşayan hayvanlara soykırım yapıldığını iddia eden hayvanseverler, Saraçhane'de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde bir araya geldi. “Köpekleri oldukları yere bırak”, “Sokak hayvanları mahalle sakinleridir”, “Toplama kamplarına hayır” yazılı dövizler taşıyan yüzlerce hayvansever “İBB köpek toplamalarını ve sokak hayvanı soykırımını derhal durdur” yazılı pankart açtı.

Caddeyi trafiğe kapatan hayvansever protestocular, “Sapıklar içeri hayvanlar dışarı", "Katil İBB” şeklinde sloganlar attı.

OTURMA EYLEMİ

7'den 70'e çok sayıda kişinin katıldığı eyleme hayvanları ile katılanlar da vardı. Eylem sırasında çevik kuvvet ekipleri İBB önünde önlem aldı. Belediye önünde giderek kalabalıklaşan grup Şehzadebaşı Caddesi'ni trafiğe kapattı. Yere oturan ve pankart açan, grup trafiği bir süre durdurdu. Bu anlarda bazı sürücülerle protestocular arasında tartışmalar yaşandı.

 

Son güncelleme: 06:40 - 19.04.2016