Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Maratona ne kadar hazırsınız?
Maratona ne kadar hazırsınız?
Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, 24 Nisan Pazar günü Tarihi Yarımada’da koşulacak.
Yaşam 21 Nisan 2016 - 06:39

Yasemin CANDEMİR

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, 24 Nisan Pazar günü Tarihi Yarımada'da koşulacak. Parkur, Yenikapı Miting Alanı'ndan başlayıp Eyüp üzerinden yine Yenikapı'da son bulacak. Peki 21 kilometre boyunca hızı düşürmeden koşabilmek için ne giymeli?

PAMUKLU TİŞÖRT GİYMEYİN

VODAFONE İstanbul Yarı Maratonu'nda koşacak maratoncular için ayakkabı seçimi çok önemli. Yastıklama teknolojisi gibi ayakkabı teknolojileri yanı başımızda. Performans arttıran bu ayakkabıların yanı sıra ‘memory foam' teknolojisiyle ısındıkça ayağın şeklini alan ayakkabıları da unutmamak gerek. Ayrıca pamuklu tişört giymeyip onun yerine koşu için teknik olarak tasarlanmış, ince, yumuşak ve nefes alabilen climalite kumaşlar, ultra ince mikro fiber polyesterden yapılan tayt ve tişörtler maraton koşucuları için daha sağlıklı.

Ünlü yarışçılarla aynı parkurda

21 kilometrede dünya rekortmeni Eritreli Zersenay Tadesse ile 10 ve 15 kilometre dünya rekortmeni Kenyalı Leonard Patrick Komon ilk defa aynı organizasyonda birlikte yarışacaklar.

 

Son güncelleme: 06:40 - 21.04.2016