Meta CEO’su Mark Zuckerberg evini 554 milyon TL’ye satıyor

Facebook'un kurucu ortağı ve üst şirket Meta'nın CEO'su Mark Zuckerberg, San Francisco'daki evini rekor fiyata satıyor.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg evini 554 milyon TL’ye satıyor

The Real Deal’e göre, Meta CEO’su Mark Zuckerberg, San Francisco, ABD’deki evini, bu yıl şehirdeki en pahalı satış olan 554 milyon TL’ye (31 milyon Dolar) sattı.

38 yaşındaki Zuckerberg’in, Kasım 2012’de ev için yaklaşık 179 milyon TL (10 milyon Dolar) ödediği söyleniyor.

Dolores Park’ın dışındaki tenha Liberty Hill semtinde bulunan 7.000 metrekareden fazla ev, Mission District, Zuckerberg San Francisco General Hospital ve Trauma Center’a yakın.

Priscilla Chan, Mark Zuckerberg…

Açıklamada, evin 1928 yılında inşa edildiği ve çeyrek dönümlük bir arazide olduğu belirtiliyor.

Zuckerberg, Facebook’un halka açılmasından aylar sonra evi satın aldı. SFGate’e göre, 2013 yılında, kendisi ve eşi Priscilla Chan, çamaşır odası, şarap odası, bar ve sera gibi ilaveler ve diğer iyileştirmelerle birlikte milyonlarca dolarlık bir yenileme projesiyle ilgilendiler.

Insider’a göre teknoloji milyarderi; Silikon Vadisi, Tahoe Gölü ve Hawaii’de de başka mülklere sahip.

 

Mark Zuckerberg, Metaverse'e 1 milyar insanın gelmesini bekliyor İlginizi Çekebilir Mark Zuckerberg, Metaverse'e 1 milyar insanın gelmesini bekliyor Ünlü gitarist evini 180 milyon TL'ye satıyor İlginizi Çekebilir Ünlü gitarist evini 180 milyon TL'ye satıyor Yeni evli Britney Spears 204 milyon TL'lik bir malikane satın aldı İlginizi Çekebilir Yeni evli Britney Spears 204 milyon TL'lik bir malikane satın aldı

 

Loading...