Meghan Markle, Angelina Jolie’nin izinden gidecek

Doğumuna sayılı günler kalan Sussex Düşesi Meghan Markle, kendine yeni bir misyon edindi ve insani yardımlarıyla tanınan Angelina Jolie onun ilhamı oldu. Artık Markle da onun gibi küresel yardımsever figürü olmak istiyor...

Meghan Markle, Angelina Jolie’nin izinden gidecek

İngiltere Kraliyet Ailesi’nin en çok konuşulan isimlerinden biri olan Meghan Markle, Angelina Jolie gibi küresel yardımsever figür olmak istiyor.

Meghan Markle

İngiliz Sunday Times gazetesinin haberine göre Markle, ünlü oyuncu gibi insani çalışmalarda bulunmak istiyor. Angelina Jolie, 2012 yılında Birleşmiş Millet İyi Niyet Elçisi seçilmiş ve bu unvanla özellik savaş bölgelerine ziyaretlerde bulunmuştu. Saraya yakın kaynaklar, 37 yaşındaki Düşes'in “Angelina Jolie'nin izinden” giderek küresel bir rol edinmeyi tasarladığını belirtti.

Angelina Jolie

Haberlere göre, Düşes ve Prens Harry, doğumdan sonra, belirlenmiş bir rol üstlenmek üzere Afrika'ya gönderilebilir. Potansiyel rol gereği kraliyet çifti iki veya üç yıl boyunca İngiltere’den uzaklaşabilir. Bununla birlikte, çift yeni bebekleriyle yeni bir düzen kuracakları için 2020 yılına kadar bir karar verilmesi beklenmiyor.
Çift için belirlenebilecek olası destinasyonların Güney Afrika ya da Malavi olduğu öne sürüldü. Özellikle Prens Harry’nin Afrika kıtası ile uzun süredir devam eden bir ilişkisi var. 2004 yılını Lesotho'da geçiren Harry, ülkede bir de yardım derneği kurdu.