Mergezer’de 8 metrelik kar duvarları

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde kar kalınlığı 8 metreyi aştı. Ekipler çok zor şartlarda hayati önem taşıyan yolların açık kalması için çalışıyor. 

Mergezer’de 8 metrelik kar duvarları

Doğu’da kış başka… Kar nedeniyle kapanan yolların açılmaması en azından hastanın hastaneye ulaşamaması demek. Yüksekova ilçesinde Nisan ayına rağmen Mergezer Yaylası'nda karla mücadele çalışması yoğun bir şekilde devam ediyor.

Hakkari İl Özel İdaresine bağlı Yüksekova şantiyesi ekipleri, ilçe merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunan Doski bölgesindeki Mergezer Yaylası’nın yolunda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

ÇIĞ TEHLİKESİNE RAĞMEN ÇALIŞMAYA DEVAM

Kardan oluşan tüneller ve 8 metreyi bulan kar kalınlığına karşı zaman zaman zor anlar yaşayan ekipler, kepçe ile açamadıkları yolda ekskavatör da kullanıyor. Kepçenin boyunu aşan karda ilerlemekte güçlük çeken ekipler, çığ tehlikesine rağmen çalışmalarına gece gündüz devam ediyor.

Özellikle yüksek kesimlerde yaşayan vatandaşın mağdur olmaması için yoğun bir çalışma yürüten ekiplerin açtığı yollar ise tünelleri andırdı. Günlerdir süren çalışmanın daha devam edeceğini ifade eden karla mücadele ekipleri, nisan ayında Yüksekova’nın birçok bölgesinde karla mücadele çalışmasının tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.


Tünelleri andıran yolları görenler şaşkınlıklarını gizleyemezken, bir yandan da o anı kaçırmamak için doyasıya hatıra fotoğrafı çektiriyor.
(İHA)

Bir dakika bile tereddüt etmedi: Buz gibi suya girdi İlginizi Çekebilir Bir dakika bile tereddüt etmedi: Buz gibi suya girdi Coşkun Sabah: Kızım Kordon'da şort giyebilir, ama Mardin'de giydirmem İlginizi Çekebilir Coşkun Sabah: Kızım Kordon'da şort giyebilir, ama Mardin'de giydirmem
Loading...