Sözcü Plus Giriş

Mesleğime karşı hissizleştim

Oyunculuktan uzak kaldığı döneme kısa süre önce vizyona giren ‘Yanlış Anlama’ filmiyle son veren Pelin Sönmez, hem yeni projesini hem de uzak kaldığı dönem boyunca yaşadıklarını anlattı…

Edda SÖNMEZ
Güncellenme: 05:35, 25/11/2017
Mesleğime karşı hissizleştim

– Uzun zamandır ortalarda yoksunuz. Bunun sebebi ne?

Mesleğime karşı hissizleştiğimden dolayı hep kendimi sosyal maske takıp her yerde olmak zorundaymışım gibi hissediyordum. Bu da beni çok yoruyordu. Kendime bunu neden yaptığımı sorup cevap alamayınca da hayatıma döndüm.

– Mesleğinizi yapmadığınız süreçte neler yaptınız?

Dünyada gidebildiğim kadar yere gittim, girebildiğim kadar denize girdim, izleyebildiğim kadar film izledim. İşteki başarı beni besleyen bir şey değil. Tabii kayıp yıllarım ve çöp zamanlarım da oldu.

– Sürekli tatil yapmak insanı sıkmaz mı?

Bu süreçte zaman zaman sıkılma evresine geçiyor ve o sırada hayat formunu değiştirmek istiyorsun. İşte tam böyle bir zamanda bir arkadaşım ‘Yanlış Anlama' projesinden bahsetti. Kadrosunun ve senaryosunun kalitesinden dolayı proje ilgimi çekti. Sonra da görüşmeye gittim ve sözel olarak teklifi kabul ettim.

im6345

Türkiye'de tek bir kadın oyuncu var o da Beren Saat

– Gündemde yeni projelerin var mı?

Senaryo yazıyorum. Henüz bitmedi ama o senaryoyu bitirip filmini çekmek istiyorum. Kamera önünde olmasam da kamera arkasında olmayı seviyorum. Benim için daha makul olabilir.

– Filminde kimleri oynatmak istiyorsun?

Türkiye'de beğendiğim tek bir kadın oyuncu var; o da Beren Saat. Hem çok güzel hem de çok duru bir kadın. Ona teklif sunardım ve başrolde o olsun isterdim. Sadece oyunculuk olarak değil, kendine özgü bir tavrı da olduğu için. Onun dışında herkesin bildiği isimleri değil de, kıyıda köşede kalmış isimleri severim ben.

img_6293

Kimse beni sorgulamasın

– Hayatta en tahammül edemediğin şey ne?

Çevremdeki insanın egosu yüzünden herhangi bir insana kötü davranmasına tahammül edemiyorum. Bunun dışında arkadaşlıklarımda sorgulanmaya dayanamıyorum. Kimse hatasız olamaz, ben de mükemmel bir insan değilim ama hatalıysam lütfen hatamı ben bulayım, bunu bana bırakın. Kimse beni sorgulamasın…