Mesleğini bırakmıyor… 36 yıldır kaset satmaya devam ediyor

Giresun'da yaşayan Şükrü Ergin, kaset satmaya 36 yıldır devam ediyor. Eskiden günde 20-25 kaset satılırken, şimdi ayda yılda bir kaset soran olduğunu söyleyen Ergin, elindeki binlerce kasetten ötürü mesleğini sürdürüyor.

Mesleğini bırakmıyor… 36 yıldır kaset satmaya devam ediyor

Giresun’da ilçe pazarlarını dolaşarak yüksek sesle çaldığı müziklerle adeta açık hava konseri veren Şükrü Ergin (65), tezgahına dizdiği kasetlerle müşterilerini nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor.

Kaset çıkartan sanatçıların kalmadığını anlatan Ergin, “Eskiden Görele ilçesinde Çavuşlu beldesinde bir markette peynir, ekmek gibi kaset satıyordum. Baktım ki işler iyi gidiyor ilçe pazarlarında tezgah açarak satmaya başladım. O dönemlerde kaset yapan sanatçılar da çoktu. Şimdi ise kasetler yerini CD, DVD, flash bellek, hafıza kartı, akıllı telefonlarına bıraktı” dedi.

“ELİMDE BİNLERCE KASET VAR”

36 yıldır pazar pazar dolaştığını ifade eden Ergin, “Teknolojinin gelişmesiyle kasetçilik mesleği de yok oldu. Bir zamanlar plaklar vardı, yerini kasetlere bıraktı, kasetlerle beraber CD ve DVD'ler çıktı. Şu anda da müzik, flash bellek, hafıza kartlarına girdi. Şimdiki nesil cep telefonuyla müziğe, filme, her şeye ulaşabiliyor. Eskiden en az 20-25 kaset satarken, şimdi ayda yılda bir kaset satıyorum. Esasında bu işi bırakmak istiyorum ama alışkanlık var. Bir de elimde binlerce kaset var, çöpe gitsin istemiyorum. Bu yüzden de devam ediyorum” diye konuştu. (İHA)

Buz tutan Çıldır Gölü ziyaretçilerini büyülüyor İlginizi Çekebilir Buz tutan Çıldır Gölü ziyaretçilerini büyülüyor İlyas Salman vasiyetini açıkladı İlginizi Çekebilir İlyas Salman vasiyetini açıkladı

 

Loading...