Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Meteler’ filminin ilk gösterimi Şırnak’ta gerçekleşti
‘Meteler’ filminin ilk gösterimi Şırnak’ta gerçekleşti
Genel Kurmay Başkanlığı’nın desteğiyle, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin bölgesinde düzenlediği operasyonda görev alan timin kahramanlığının konu edildiği METELER filminin ilk gösterimi Şırnak’ta gerçekleşti.
Yaşam 13 Nisan 2019 - 07:30

Kayseri'nin bir çok bölgesinde gerçekleşen filmin çekimlerinde gerçek silahlar kullanıldı. Filmde ‘Zakir’ karakterine hayat veren Metelerin gerçek Mete'si (Mete Deran) film hakkında görüşlerini şu şekilde dile getirdi; “Hassas bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde askerlerimizin canları uğruna verdiği mücadeleyi bir nebze de olsa yansıta bilmek benim için gurur verici.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin de destekleriyle isimsiz kahramanlarımızın yaşadıklarını, duygularını tüm gerçekliğiyle ortaya koymak halkımıza aktarabilmiş olmak çok değerli. Bu filmle farkındalık yaratabileceğimize inanıyorum. Bizlerin huzuru için, canlarını ortaya koyan Metelerimize, askerlerimize ve tüm şehitlerimize yürekten teşekkür ediyorum.”

Son güncelleme: 12:16 - 13.04.2019