Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
MHP’nin yardım TIR’ı sınırdaki göçmenlere ulaştı
MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin talimatıyla Edirne’ye gönderilen ilk yardım tırı bölgeye ulaştı. TIR’daki temel ihtiyaç malzemeleri zor şartlardaki göçmenlere dağıtıldı.
Sozcu.com.tr
Yaşam 5 Mart 2020 - 15:20

Uğur AKAGÜNDÜZ/SÖZCÜ

Sınırda insanlık dramı yaşayan mülteciler için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla gönderilen ilk yardım TIR'ı Edirne'ye ulaştı. TIR'daki malzemeler mültecilere dağıtılmaya başandı. Yardım TIR'ında özellikle 0-10 yaş grubu çocuklar için kaban, çocuk botu, kıyafet, kazak, pantolon, oyuncaklarla birlikte, gıda ve temel ihtiyaç malzemeleri de bulunuyor.

Fotoğraf: SÖZCÜ

Yardım organizasyonuna Edirne Valiliği ve AFAD ekipleri de destek veriyor. MHP'li Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'da bölgeye giderek teşkilatlara destek verdi.

Fotoğraf: SÖZCÜ

MHP'DEN 3 TIR YARDIM MALZEMESİ

MHP Lideri Bahçeli'nin talimatıyla yola çıkan ikinci yardım TIR'ının bugün, üçüncüsünün ise yarın Edirne'de olacağı belirtildi.

Öte yandan Bahçeli,sınırda çok zor durumdaki çocukların mağdur olmaması bölgede bir göçmen kreşi açılması için de talimat vermişti. Kreşin hazırlıkları son aşamaya gelirken bölgeye ulaşacak TIR'lardaki malzemelerin göçmenlere dağıtılmasına da devam edilecek.

Son güncelleme: 15:21 - 05.03.2020